Ciekawostki na temat lakierni proszkowych.

Co to może być lakierowanie proszkowe oraz w jakiej lokalizacji da się znaleźć firmę, zajmującą się tym? Może być masa możliwości do wyboru na przykład lakiernia proszkowa Poznań.
Lakierowanie proszkowe polega na nanoszeniu na powierzchnię pomalowaną (najpierw wyczyszczoną) barwnika w postaci proszku. Dzięki temu , że drobiny takie są „naładowane” ładunkiem elektrostatycznym, jaki staje się uziemiony, pokrycie przymocowuje się do pomalowanego fragmentu. Następnie pomalowane elementy umiejscawia się w piecu, a tam stają się one rozgrzane do mniej więcej 200 stopni, na skutek tego następuje stopnienie oraz umocowanie powłoki. Może być to zdecydowanie najbardziej skuteczny z współczesnych sposobów lakierowania powierzchni metalowych.

lakiernia proszkowa wrocław

Fragmenty odwrotnie do lakierowania standardowego (płynną farbą) bywają gładkie, nie występują na nich pęknięcia, plamy, bąbelki lub marszczenia. Mają one cechy przeciwrdzewne, profilaktyczne, zaś w szczególności dekoracyjne, co więcej okazują dużą wytrzymałość na działalność czynników chemicznych.
Tego typu lakierowanie stosuje także lakiernia proszkowa Wrocław, oraz i lakiernia proszkowa Zielona Góra. Jak widać usługa ta jest dostępna w licznych miejscach w naszym kraju.
Warto również naświetlić istotny wymiar którym jest fakt, iż lakiernie proszkowe są całkowicie bezpieczne dla ludzi oraz otoczenia, ponieważ w trakcie malowania nie użytkuje się szkodliwych rozpuszczalników. Natomiast wielkość pojedynczej powłoki porównywalna bywa z 3 powłokami klasycznego lakieru. Natomiast w finalnym procesie wzmacniania pokrywy, nie zdarza się emisja szkodliwych specyfików do otoczenia.
Biorąc pod uwagę wszelkie powyższe niepodważalne plusy lakierowania proszkowego, należy rozważyć je, kiedy kolejnym razem będziemy zabierać się do farbowania powierzchni metalicznej. Lakierowanie proszkiem to nie tylko nisko kosztowa i bardziej wytrzymała alternatywa, jednak głównie eko!

Źródło: zenitlakiernia.pl