Parę nowości odnośnie prezentu dla dziecka

Ilość okazji, przy których kupujemy prezenty dla dzieci jest faktycznie duża w skali roku. Obdarowujemy najmłodszych członków rodziny w dniu urodzin, w Boże Narodzenie, na święto Wielkiej Nocy, na Dzień Dziecka, z okazji wygrania turnieju edukacyjnego lub uzyskania świadectwa z wyróżnieniem. Dziecko ma wtedy sporo zabawek, puzzli, ekwipunku sportowego a także w pewnym momencie zbliża się moment, w jakim mamy wielki kłopot, bo nie mamy pojęcia co dać na prezent. Wszakże nasze dzieci już wszystko posiadają, a jeżeli nie wszystko to takie zabawki, jakie można by nabyć nie są tolerowane przez rodziców.

Własny miś na zamówienie

Przyczyną bywa na przykład to, że zabawka jest hałaśliwa lub posiada małe elementy. I co w takim przypadku? Zdaje się, iż opcji nie ma za wielu. Kilka się jednakże znajdzie. Możemy zabrać malucha na calutki dzień w parku rozrywki lub na wyprawę do zoo lub innego miejsca, w jakim znajdziemy sporo atrakcji w trakcie dnia, które nie pozwolą maluchowi się nudzić ani przez chwilę.

Własny miś na zamówienie

Większa część dzieci jednak woli prezenty materialne, zaś tego typu zabawy traktuje bardziej jak przyjęcie urodzinowe, na którym każdorazowo jest sporo prezentów. Takim materialnym prezentem może stać się własny miś na zamówienie. Dziecko tworzy wówczas swoją własną, wyśnioną maskotkę. Rodzic może być wówczas pewien, iż taki pluszak w stu procentach będzie odpowiadał wymaganiom malucha, zaś równolegle będzie czymś unikatowym oraz jedynym w swoim rodzaju. Żadna osoba nie będzie właścicielem takiego misiaczka. Może on mieć nogi i rączki w innych odcieniach, różową bluzeczkę a także zielony kapelusik, może mieć wąsik lub nie. Wszystko zależy od inwencji twórczej oraz kreatywności malucha bądź rodzica, który może wziąć udział w kreowaniu pluszaka. Radością będzie nie wyłącznie posiadanie takiego pluszaka, lecz także proces jego kreowania. Dziecku kształtuje się w ten sposób wyobraźnia poprzez zabawę. Przyjemne z użytecznym.