Nie należy się bać czy też wstydzić konsultacji u psychologa

Kwestie chorób psychicznych, zaburzeń osobowości bądź problemy z emocjami to wciąż w naszym kraju tabu obchodzone szerokim łukiem nie jedynie w sferze powszechnej, ale również w trakcie przyjacielskich rozmów przy kawie lub herbacie.

konsultacje psychologiczne poznań

Osoby leczące się psychiatrycznie czy chodzące na konsultacje psychologiczne w dalszym ciągu są naznaczane i w szczególności w małych, zaściankowych miejscowościach spychane na obrzeża życia społecznego. Natomiast wystarczy przedstawić najpopularniejsze statystyki, by orzec, iż pomocy psychologicznej w naszym kraju potrzebuje co dziesiąta osoba dorosła. Związane jest to z rozlicznymi wymiarami – zarówno problemami emocjonalnymi, które narosły w czasie dzieciństwa, jak i z dotkliwymi sytuacjami okresu dorosłości. Jedną z najmocniej rozpowszechnionych|wszechobecnych w największym stopniu schorzeń obecnych czasów jest depresja. Jest ona coraz częściej stwierdzana zarówno u osób młodych, działających zawodowo, jak i wśród grupy emerytów. Źródła przedłużającego się zredukowanego nastroju, który czasem uniemożliwia normalne funkcjonowanie, mogą być różne, niemniej jednak aby rozpocząć funkcjonalne leczenie, zawsze nieodzowne będą konsultacje psychologiczne Poznań. Wizyty u psychologa rekomendowane są nie tylko ludziom zagrożonym stanami depresyjnymi. Za pośrednictwem metodycznej pracy z obeznanym terapeutą ma się możliwość nauczyć między innymi rozróżniania swoich emocji oraz tego, w jaki sposób można nad nimi panować. Wiedza ta ma możliwość przynieść rewolucję w kontaktach profesjonalnych, jak i osobistych. Coraz to częściej wykazuje się również, że konsultacje psychologiczne należy przeprowadzać u dzieci.

Problemy wychowawcze często wywodzą się z zaburzeń osobowości, które sprawnie można wyprowadzić za pomocą metodycznej pracy na sesjach. Konsultacja u psychologa jest w stanie także pomóc w kontaktach w związku – terapia małżeńska ocaliła do tej pory nie jedną parę przed rozwodem.