Studia zaoczne Bielsko-Biała

Studia zaoczne inaczej nazywane są niestacjonarnymi.

Jeżeli chodzi o studia zaoczne Bielsko-Biała może pochwalić się bogatą ofertą znajdującej się w tym mieście uczelni – Akademii Techniczno-Humanistycznej. Są one stworzone dla osób, które poza nauką i zdobywaniem nowych kwalifikacji chciałyby mieć czas na podjęcie pracy zawodowej i nabywania doświadczenia w wybranej przez siebie branży. W ramach studiów zaocznych materiał przewidziany dla studentów stacjonarnych podawany jest w skondensowanej formie w czasie weekendowych zjazdów. W zależności od uczelni i kierunku mogą być to zajęcia w piątek, sobotę bądź niedzielę. Co istotne, studia zaoczne dają dokładnie takie same uprawnienia co studia stacjonarne. Na oblegane kierunku (prawo, filologie) jest także dużo łatwiej dostać się na zaoczne, ponieważ jest więcej miejsc i zdecydowanie niższe progi. Studia zaoczne Bielsko

W przypadku Bielsko-Białej zaocznie można studiować m.in. właśnie bardzo często wybierane dzisiaj przez młodych ludzi filologie: angielską lub hiszpańską.

Te kierunki studiów cieszą się powodzeniem, ponieważ języki uchodzą za niezwykle przyszłościowe i dające pewny zarobek w przyszłości. Nie da się bowiem ukryć, że w dobie postępującej globalizacji osoby sprawnie tłumaczące z obcych języków są zawsze mile widziani. Oprócz wyżej wskazanych filologii uczelnia w Bielsku-Białej oferuje również kompleksowe studia zaoczne na kierunkach technicznych: budownictwo, informatyka, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, zarządzenie, włókiennictwo oraz zarządzenie i inżyniera produkcji. Zwłaszcza kierunki związane z środowiskiem są w przypadku Bielska-Białej bardzo istotne, ponieważ w bliskim sąsiedztwie znajdują się chronione obszary górskie Beskidu Śląskiego oraz Beskidu Małego. Studiować zaocznie można również transport, pedagogikę, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne.