Podczas gdy sztuczne choinki mają pewną wygodę, wielu ludzi lubi świąteczny zapach i atmosferę świeżej choinki w ich domach. Wybór odpowiedniego rodzaju świeżego drzewa jest ważny, ponieważ choinki są często punktem centralnym wielu rodzinnych zajęć i tradycji. Biorąc pod uwagę wiele rodzajów naturalnych choinek, ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób drzewo będzie używane i jakie cechy ma drzewo, aby było odpowiednie dla twoich potrzeb, a także przez cały sezon.

Prawdziwe choinki można często kupić w sklepach sieciowych, ale najlepszym miejscem na prawdziwe i świeże drzewo może być choinka. Kupno drzewa z farmy to najlepsza opcja, ponieważ farma będzie częściej oferować więcej gatunków drzew, a tym samym szerszy wybór kształtów i rozmiarów. Innym powodem jest to, że po dokonaniu wyboru obserwujesz ścięte drzewo i możesz podjąć kroki, aby zachować jego świeżość.

Choinki, podobnie jak inne drzewa, mają różne kształty i cechy. Najbardziej ulubione choinki mają kształt piramidy lub stożka, dzięki czemu są bardziej popularne niż inne. Należą do nich jodły Douglas, Fraser, Noble i Balsam oraz szkockie, wirginii i białe sosny . Te wiecznie zielone drzewa mają jedną lub więcej doskonałych cech związanych z kształtem, kolorem lub połyskiem i zapachem, co sprawia, że są ulubionymi do stosowania na choinki iw konsekwencji są bestsellerami.

Choinka gigant w kształcie piramidy jest najprawdopodobniej wyższa i ma nieco bardziej elegancki wygląd. Jodła Douglas, która znajduje się wysoko wśród ulubionych choinek, jest przykładem drzewa w kształcie piramidy. Inne przykłady drzew w kształcie piramidy to Fraser, Balsam i szlachetne jodły.

Choinka w kształcie stożka jest zwykle krótsza z gęstymi gałęziami, dzięki czemu doskonale nadaje się do przechowywania wielu ozdób i innych dekoracji. Sosna Virginia, sosna szkocka, świerk pospolity i wschodnia sosna biała mają kształt stożka. Chociaż nie są tak elegancko ukształtowane jak ich jodłowi krewniacy, ich cechy są zdecydowanie utylitarne. Rodziny, które mają silną tradycję tworzenia własnych ozdób lub umieszczania wielu pamiątek na swoich drzewach, powinny rozważyć wybór drzewa w kształcie stożka.

choinka gigant