Kategorie:

W jaki sposób uratować się przed alkoholizmem?

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Nałóg alkoholowy jest tematem popularnym a także przejawia się zaburzeniami polegającymi na utracie panowania nad wielkością wypijanego alkoholu, a tym samym nad swoim egzystowaniem. Spożywają go jednostki w odmiennym wieku, w podobny sposób panie, jak i mężczyźni. Zaczyna się od popijania dla przyjemności, aż do punktu, kiedy człowiek pojmuje, że minimalizuje on również nieprzyjemne stany uczuciowe. Pojawiające się braki pamięciowe to prymarne znaki ostrzegawcze przed fazą najgorszą, która to pokazuje utratę kontroli nad spożywaniem alkoholu.

Bardzo powszechnie cierpi na powyższym bliska rodzina, życie zawodowe, finanse oraz zdrowie. Pijaństwo jest jednostką chorobową, która to nieustannie postępuje oraz ma szansę prowadzić w najgorszych przypadkach nawet do śmierci, w przypadku gdy jednostka uwikłana w nałóg nie zaczyna odpowiedniej kuracji. Jedną z nich są spotkania Anonimowych Alkoholików, które to są dobrowolne a także mają na celu utrzymanie stanu trzeźwości własnej i podtrzymywanie innych jednostek z problemem alkoholowym. Bez wątpienia poparcie najbliższych osób jest tak samo istotne. Świadomość, że nie pozostało się samemu z problemami a także nałogiem.


Dla osób uzależnionych powstała też aplikacja na telefony „Nie piję, nie biorę”. Zawarty w niej kalendarz trzeźwości pozwala na dodawanie wszelkiego dnia w miesiącu kolorem zielonym (dni w trzeźwości) oraz czerwienią (niedochowanie trzeźwości), a zbiór rad pod postacią dwunastu etapów i dwunastu tradycji ustanowionych poprzez Anonimowych Alkoholików pomagają jednostce uzależnionej przezwyciężenie choroby alkoholowej. Mobilny Anioł Stróż to także fundamentalny program HALT ustanawiający osiową część idei powracania do zdrowia. Aplikacja przesyła trzy oznajmienia: o dwudziestu czterech godzinach bez picia/narkotyków, programie HALT a także upomnienie o oznaczeniu dnia w terminarzu. Ponadto prezentuje jednostce uwikłanej w chorobę alkoholową statystyki a także motywuje obdarowując medalami za zachowanie trzeźwości.
Jakikolwiek sposób jest właściwy, by uwolnić się od uzależnienia i uzyskać kontrolę nad swoim losem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *