Kategorie:

Garść informacji o kartach

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Notorycznie słyszy się o wypływach lub nawet o nielegalnym handlu bazami danych osobowych zawierających takie dane jak numer dowodu osobistego, PESEL czy imiona rodziców. Jednostki niepowołane mogą zastosować tego typu informacji, ażeby spokojnie zaciągnąć w naszym imieniu kredyt w banku. Na skutek tego ostatnimi laty obserwujemy coraz mocniejsze zaostrzenie polityki dotyczącej protekcji danych osobowych kontrahentów indywidualnych. Także najmniejsze działalności zobowiązane są zgłaszać swe zbiory danych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a te największe mają wielostronicowe dokumenty wewnętrzne dotyczące rozporządzania oraz dostępu do szczegółowych danych osobowych swych klientów.

Karty magnetyczne

Karty plastikowe

W korporacjach, pracownikom daje się karty magnetyczne, by jednostki naoczne czy też nieupoważnione nie miały wjazdu na teren zakładu pracy. Umożliwia to także na zachowanie dokładnych informacji na temat tego, kto i kiedy wkraczał na terytorium firmy, co zdoła się okazać przydatne, w sytuacji jeśliby próby ukradzenia danych miał podjąć się zatrudniony. Jednostki przebywające w firmie otrzymują także identyfikatory albo karty plastikowe z fotografią, które stale muszą nieść przy sobie nieprzerwanie. Karty plastikowe te są przeważnie laminowane, ażeby uniknąć podejrzeń o ich podrobienie oraz nadzorowane przez ochronę przy każdym wyjściu i wejściu z firmy.

Identyfikatory plastikowe

Karty magnetyczne

Niezmiernie ważkim fragmentem pozwalającym na ochronę danych jest także przymusowa taktyka comiesięcznej zmiany haseł na komputerach, poprzez jakie jest dojście do danych osobowych. Nie akceptuje to osobom naocznym na wykradzenie naszego hasła, ciągle jest ono zastępowane.
Wyjścia prezentowane powyżej mogą się wydawać bardzo drastyczne i przesadzone, jednakowoż tak naprawdę tylko ich respektowanie przez wszystkich pracobiorców może ochronić korporację przed wyciekiem danych osobowych, który może się skończyć pozwem sądowym, a nawet więzieniem.

Źródło: http://www.cardon.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *