Kategorie:

Jagoda kamczacka hipnotyzuje każdego z nas

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Ponadczasowa jagoda kamczacka to znaczy suchodrzew smakowity, roślina o zachwycających słodko-kwaśnych plonach. Jest to istota zielona banalna w tworzeniu oraz wskutek tego również otrzymuje jeszcze lepszą wziętość, raz po raz częściej obsiejemy krzaki w własnych ogrodach i na działkach.

jagoda kamczacka sadzonki

Który zespół pozytywnych wartości decyduje o tym, że roślina bywa ochoczo uprawiana?
Przede wszystkim jagoda kamczacka jest rośliną mrozoodporną a także nie żąda asekurowania przed niedobrymi zimnymi warunkami. Choć kwitnie od kwietnia do maja, kiedy to aura nie zawsze bywa pomyślna dla wegetacji flor, to kwiaty powyższego krzewu przeżyją wiosenne przymrozki.
Krzaki jagody najrozsądniej obsiać jesienią, rozmnażanie tej rośliny odbywa się przez sadzonki. Trzeba pamiętać, że rozmnażając taką roślinę, jak jagoda kamczacka sadzonki rozsad jej zdobywamy w pierwszej połowie czerwca, po finalizowaniu kwitnienia. Na sadzonki najkorzystniej wyłonić młode pędy. Po dostaniu sadzonek wypada umieścić je w doniczkach, do jakich wsypujemy perlit i torf, później przekazać na lokalizację odpowiednio oświetloną. Jak pędy wykształcą układ korzeniowy, przenosimy roślinę, sadząc ją do trochę kwasowej, żyznej gleby.
W przeznaczonych do tego marketach możemy kupić flanc jagody kamczackiej w wielu jej wariacjach. W zestawie dostępnych jest wiele wersji polskich, wyłowionych na mocy naszych rodowitych fabrykantów. Pośród nich nagrodzić można wersję o mianie Atut, Zojka bądź Wojtek.

Jeśli zdecydujemy się na dyletancką uprawę jagodowych krzewów fundamentalną rzeczą, o jakiej trzeba wtrącić, staje się brak użycia sztucznych specyfików ochrony istot zielonych. Ową nadzwyczajną roślinę zdołamy uprawiać ekologicznie. Ewidentnie damy radę być zaszokowani intensywnym jej rodzeniem. Krzewy wytwarzają apetyczne jagody o fioletowo-granatowych odcieniu, jakie możemy oddać obróbce termicznej budując soki i konfitury i dżemy. Plony są słodkie i wonne, znakomite do bezpośredniego zjedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *