Kategorie:

Kwiatki trochę z niecodziennej beczki – rosiczka

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Na naszej planecie egzystuje wiele gatunków roślin. Reprezentantką modelu roślin owadożernych jest muchołówka. Jest wspaniała, za sprawą swych pułapek na liściach. Roślinka łapie robaka, przez zachęcanie go miłym nektarem. Robak zmierzając do wewnątrz dotyka włoski muchołówki, dzięki czemu ta zamyka się porywczo. Blisko tygodnia zaprząta jej zjedzenie otrzymanego jedzenia. Wysyła ciecze trawiące, które ułatwiają jej to zajęcie. Po pochłonięciu robaka odblokuje się i kolejny raz czeka na następna zdobycz.
Muchołówka lubi bogate w słońce miejsca. Doskonałym gruntem dla tej wybitnie wyglądającej rośliny istnieje tort wymieszany z kwarcem, co zagwarantuje jej kwaśne podłoże do mieszkania. Wypada pamiętać o systematycznym nawadnianiu, gdyż muchołówka lubi posiadać dżdżystą glebę.
Ta owadożerna roślina lubi nasłonecznienie. Kocha wakacyjne temperatury, które pozwalają jej wzrastać. W zimie muchołówka przechodzi w formę snu. Nie należy jej irygować i postawić w zimne miejsce.
Ciekawą informacją może być to, iż roślina potrafi przeżyć nawet 25 lat dobrze uprawiana. Muchołówka potrafi spożyć nawet owada większego od niej samej. Wbrew swej nazwy nie potrzebuje robaków do przetrwania, bo jedzenie da radę wykształcić za pomocą fotosyntezy.

muchołówka

Należałoby zastanowić się nad zakupem tej wspaniale prezentującej się roślinki. Będzie pożyteczna, a zarazem będzie reprezentatywną upiększenie każdego parapetu. Bez wysiłku rozprawi się w mieszkaniu z muchami, pająkami i innymi owadami, jakie przyciągnie jej zapach. Przed zakupem zastanówmy się choć czy posiadamy czas na dbanie o tą roślinkę i damy jej optymalne warunki do życia. Obdaruje nas dziewiczym mieszkaniem bez owadów, których większa część z nas nie toleruje. Parę muchołówek rozwiąże problem z natrętnymi owadami. Może być się wyróżniać wśród flory w pomieszczeniu i nikt nie przejdzie koło niej obojętnie. Zapewne każdy zawiesi na niej spojrzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *