Kategorie:

Ubrania na uroczystość komunijną

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, z wolna zaczyna się robić znacznie goręcej więc entuzjastycznie zakładamy lżejsze ubrania. To świetnie, że coraz większą atencję przywiązujemy do tego, w jaki sposób wyglądamy. Każda osoba marzy, by mieć indywidualny styl. Aby kompletnie spoglądać na społeczeństwo wystarczy pojechać w miejsce, w jakim odnajdziemy całą paletę najróżniejszych grup. Sprzyjają ku tej sytuacji na przykład msze święte w niedzielę oraz przeróżne wydarzenia – moda na wesela, moda pogrzebowa, łatwo znaleźć również coś dla najmłodszych – chrzty oraz komunię. W związku z nawiązaniem do czasu wiosny dobre okaże się wzięcie pod uwagę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w okolicach listopada mają miejsce pierwsze przymiarki do kostiumów. Ciężkie decyzje opiekunów – czy winniśmy ubrać wszystkich w ten sam sposób? Co z obecną odrębnością? Jakim sposobem pokazać siebie? (a może – „w jaki sposób dać wyraz temu co się w największym stopniu podoba mojej mamusi”). Dawne czasy były mniej skomplikowane. Na ogół nie istniał wybór i młode osoby przywdziewały białe alby, chłopcy krótkie łącznie ze spodniami, dziewczęta miały szansę co najwyżej odróżnić się wianuszkiem z żywych rośłin nie zaś perełek z plastiku.

Czas maja i czerwca to już zalążki pierwszych upałów, lecz też pierwszych załamań pogody. Podczas chłodniejszych dni skórę ocieplało bolerko, w tym przypadku uszyte właśnie na tę okazję bolerko komunijne. Z futra, z atłasu, z miękkiej bawełny, bądź znacznie mniej kosztowne ale ze zwykłego poliestru. Bielutkie. Tylko na ramiona czy też na długie rękawy. Tym była szansa się wyróżnić!
Zostaje też sprawa mało zamożnych rodzin – z którejś strony dziewczynka dostaje zazwyczaj po dojrzalszej siostrze bolerko komunijne – nie szkodzi, iż nie jest modne od 20 lat. Z odmiennej, przy takich samych ubraniach nie będzie widać żadnych społecznych różnic.

Indywidualność musimy pozostawić w mieszkaniu – w kościele winniśmy się modlić. Bóg nie patrzy na bolerko komunijne czy inne odzienia, ani zwłaszcza jak ktoś został uczesany. Istotna jest dusza i działania. To ma być świętość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *