Kategorie:

Niewielkie metamorfozy w ogrodzie| Które rośliny posadzić w ogródku koło domu?| Malutkie krzewy wymagają ogromnej fatygi| W jaki sposób pielęgnować rośliny w ogrodzie?

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Wykarczowaliśmy stare drzewa, aby zrobić miejsce na nowiutkie bardziej pożyteczne drzewa i krzewy owocowe. Małżonek mocno się zmęczył, żeby ziemię przywrócić do ładu oraz wyrównać doły po pozbyciu się drzew i ich korzeni. Stało się niemal dziwnie pusto, ale mieliśmy świadomość, że wkrótce wypełni się nowiutkimi drzewkami i krzewami. Po upływie tygodnia wybraliśmy się do szkółki ogrodnictwa odległej o 7 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania, aby zapoznać się z ofertą. Poczęliśmy rozmyślać nad kupnem przeróżnych rzeczy. Mi osobiście przyszła do głowy borówka amerykańska. Swego czasu jadłam u przyjaciół i w związku z tym pamiętam, że była wyśmienita. Zatem w planie umieściliśmy sadzonki borówki amerykańskiej i 2 spore krzewy z których możemy pozyskać kilka kilogramów plonów. Bardzo nas taka rzecz ucieszyła, zwłaszcza że parę lat temu mieliśmy kryzys finansowy i nie było możliwości na taki wydatek. Może nie nabylibyśmy dużych krzewów, jednak mąż oznajmił, iż sadzonki wymagają trochę czasu, żeby wydać owoce natomiast z krzewów niebawem w tym samym roku będziemy radować się plonami. W sumie racja, jak wiele na całość będziemy oczekiwać jak nie nabędziemy tego teraz? I tak zbyt długo czekaliśmy z powodu braku pieniędzy. W tym momencie zyskujemy szansę zrobić nasze zakupy. Zatem, do posiadanej kolekcji przyłączyły się jeszcze sadzonki żurawiny oraz truskawek. Na jesieni mamy zamiar zakupić oprócz tego jabłonie a także brzoskwinie, tak wyśmienite płaskie oraz wyraźnie słodkie.

sadzonki borówki amerykańskiej

Z początku skoncentrowaliśmy się na posadzeniu borówki amerykańskiej bo maluteńkie krzewy oczekują największej opieki. Musiałam więcej poczytać jakim sposobem takie krzaczki drobne hodować, jakiego typu podłoże muszą mieć, jak często powinno się podlewać je a także jakiego typu nawóz użyć. W początkowym etapie hodowania borówki, było trudno. Zauważyłam na łodygach czerwonawe niewielkie przebarwienia. Myślałam, iż to taka jej uroda, jednak prawda była inna. Odkryłam, że to tak zwany misecznik czy tarcznik, jednak na szczęście dopytałam w jaki sposób go usunąć. I tak się stało.

Rekomendujemy: sadzonki borówki amerykańskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *