Kategorie:

Co należałoby przyswoić sobie odnośnie no go zones.

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Mnóstwo ostatnio w Polsce mówi się o napływie pracowników ze wschodu. Jak to w takich sytuacjach bywa, fakt przypływu tak ogromnej, zagranicznej narodowościowo grupy osób wywołuje kontrowersje oraz ekstremalne emocje pośród obywateli. Niektórzy biorą w opiekę społeczność napływową, pozostali tymczasem wytykają a także wyolbrzymiają niebezpieczeństwa mogące z tego względu powstawać.

praca w Holandii

Pierwsza grupa udowadnia swoją aprobatę tym, iż gdyby nie imigracja to brakowało by w naszym kraju rąk do pracy. Ci pozostali odpowiadają im stwierdzeniem, że rąk do pracy jest mało, lecz z powodu wielkiej emigracji rzeszy młodych obywatelów na zachód, i to im głównie należy stworzyć godne warunki mieszkania, po to żeby postanowili powrócić do ojczyzny. Opisują także zagrożenia, jakie będą płynąć z nagromadzenia zbyt rozległej grupy obcych kulturowo osób na niewielkim terytorium. Za przykład podają w tym miejscu getta i tak zwane „no go zones”, które utworzyły się w państwach, do jakich trafiło wielu imigrantów z krajów czarnego lądu oraz azjatyckich.

Praca w Holandii

Jednak natrafiają oni na riposte w formie Polaków za granicą, jacy również tysiącami odjechali za pracą i asymilują się z lokalną społecznością nie tworząc dużych problemów. Praca w Holandii była idealnym miejscem wyjazdu znacznej ilości mieszkańców polski, a większa część z nich nie planuje w ciągu najbliższych lat wrócić do naszego kraju. Tworzy to pozorną sprzeczność, albowiem opuszczone przez nich miejsca pracy wypełniają Ukraińcy, a mieszkania w jakich dawniej mieszkali są masowo podnajmowane przybyszom zza Buga.

praca w Holandii

Trend ten jest coraz bardziej widoczny i są już rejony, w jakich obecnie pracownicy z Ukrainy stanowią już ponad 33% populacji. Określenie jakie będą tego konsekwencje w przyszłości póki co z trudem przewidzieć, lecz dyskusja w tej kwestii rozgorzała już na stałe i szybko się nie skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *