Kategorie:

Co powinieneś wiedzieć odnośnie kantora internetowego.

Avatar
Opublikowane przez skrzat

kantor internetowy

Przelewy zagraniczne są coraz bardziej popularne. Ma z nimi do czynienia każda osoba, która zarabia pieniądze przez Internet, używając zagranicznych serwisów. Po pewnym czasie uzbiera się nam duża suma w dolarach, euro albo jeszcze innej walucie, jaką chcemy przelać na prywatny rachunek rozliczeniowy. Jeśli mamy konto walutowe założone na identyczną walutę, jaką mamy pozyskać, mamy problem z głowy. Na nieszczęście nie każdy może poszczycić się przynależnością do takiej usługi. Instytucje finansowe za konta walutowe pobierają duże prowizje nawet wtedy, kiedy z konta nie korzystamy prawie że nigdy. Nie rozwiąże to też problemu wymiany zagranicznej waluty na złotówki, żeby móc skorzystać z niej w Polsce. Co więc zrobić?

kantor internetowy

należy mieć pojęcie, że jest taka organizacja jak kantor internetowy. Jest to specjalny serwis, nierzadko przynależny do któregoś banku czołowego na polskim rynku, który proponuje sprzyjające kwoty w rozliczaniu oraz wymianie dewizy. W kantorze trzeba się najpierw zarejestrować – cały ten proces przypomina składanie prośby o rachunek rozliczeniowy w instytucji finansowej. Skontrolowanie danych odbywa się przelewem, lub będzie wymagana wizytacja w placówce samego kantoru (albo banku, który go kieruje). Kiedy już wszystko będziemy mieli uregulowane, wyznaczony będize dla nas dodatkowy numer konta. Jeżeli dokonamy wpłaty zza granicy, pieniądze dotrą do kantoru. Odtąd zlecamy wymianę ich na polską walutę, oraz robimy przelew na osobiste konto bankowe.

W porządku, jednak jakie plusy ma internetowy kantor? Przede wszystkim idzie o finanse. Przelew zagraniczny do naszego banku na rachunek złotówkowy obciążony jest wieloma prowizjami za przewalutowanie. Jeżeli nie będziemy mieli do spieniężenia sporych funduszy, może się okazać że cały proces będzie nieopłacalny. Jeżeli jednak wykorzystujemy kantor internetowy, omijamy większość nadmienionych prowizji. Nie można zlekceważyć także kursu walutowego, który w bankach zazwyczaj jest na niesłychanie złym poziomie. W internetowym kantorze możemy natomiast liczyć na wymianę pieniędzy po niesłychanie ciekawych stawkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *