Kategorie:

Informacje odnośnie krakingu.

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Czy wiec co to jest słowo kraking? Jeżeli ten termin jest Wam obcy, a potrzebujecie poznać elementarne informacje zapraszam do przeczytania tego tekstu.
Najlepiej rozpocznijmy od książkowej formułki . Kraking jest procesem przemysłowym, w trakcie którego dochodzi do rozkładu ciężkich frakcji węgla, smoły węglowej oraz oleju napędowego. Jest to określenie niezwykle prozaiczne.

Jakie skuteczne metody wymiany rury polecieć

kraking

Teraz pragnęłabym przedstawić regułkę, jaka przedstawia kraking z punktu widzenia chemicznego. Jest to proces techniczny, który polega na rozłączeniu większych cząsteczek węglowodorów na cząsteczki, które posiadają mniej atomów węgla. Na jakiej zasadzie zachodzi proces krakingu? To bardzo łatwe, a więc opiera się on na rozrywaniu wiązań między atomami węgla w konkretnej cząsteczce.
Celem tego rozpadu jest wyrób alkanów innymi słowy płynnych paliw ( np. benzyny) i gazu (gazy krakowe). W dzisiejszych czasach, paliwo jest towarem niezbędny zarówno jeśli chodzi o produkcje przemysłową, ekonomię oraz usługi transportowe. Dlatego kraking jest niesłychanie ważnym procesem, bez którego nasza gospodarka, bez wątpienia nie byłaby na takim poziomie jak obecnie i rozkręcała by się znacznie wolniej. Wiedza na ten temat powinna być zgłębiana zwłaszcza przez osoby, których profesja w jakikolwiek sposób związana jest z przemysłem.
Powinno się także nadmienić, że procedura krakingu jest podzielona na dwa rodzaje.

Wszystko co powinieneś znać odnośnie kanalizacji

Głównym będzie kraking cieplny. Ten proces stosuje się na masywne oleje w niezmiernie wysokiej temperaturze 500 – 550 °C i pod bardzo wielkim ciśnieniem. Wytworem tego są tego rodzaju artykuły jak: benzyna, olej napędowy i gaz płynny. ToBezsprzecznie zaciekawi wszystkich kierowców czytających ten tekst. Następnym rodzajem jest kraking katalityczny. Najistotniejszą zmianą jest to, iż wspomniany proces zachodzi w mniejszej temperaturze 450 – 500°C, i analogicznie pod mniejszym ciśnieniem. Poddaje się temu oleje lekkie. Co otrzymujemy w procesie krakingu katalitycznego? Dwa produkty: gaz płynny oraz surową benzynę.
Mam nadzieję, że wpis pozwolił Wam zaznajomić się z wyrazem krakingu wskutek podania najważniejszych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *