Kategorie:

Pare nowinek dotyczących lokali dla muzyków.

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Każdy, który od dłuższego czasu pogrywa na jakimś przyrządzie, zaczyna w końcu marzyć o tym, by mieć specjalistyczne pomieszczenie do poświęcania się swojej pasji. Granie w nieodpowiednim do takiegocelu lokum ma mase wad, zwłaszcza gdy instrument bywa donośny. Bez stosownych kryteri ów często nie ma mowy o komfortowym ćwiczeniu, nie mówiąc o uwiecznianiu swojej twórczości. Dość nieodpowiedzialne stosowanie wytłoczek na jajka wbrew pozorom nie przynosi żadnego rezultatu (poza nieestetycznym wyglądem pomieszczenia obklejonego nimi). Niezbędne mogą być tu profesjonalne wyjścia. Co za tym idzie, szykowanie pokoju dla artysty-muzyka może być dość kłopotliwym zadaniem, a czasem także dodatkowo drogim. Wyniki wbrew pozorom mogą być zjawiskowe.

pułapki basowe

Mimo, że są to artyści (również samotni, jak i całe zespoły) w większości wypadków posiadają kłopot z akustyką pomieszczeń, w których uprawiają swą grę, wszelkie porady potrafią stać się pomocne także dla pozostałych jednostek, którzy wymagają specjalistycznych warunków akustycznych dla swojej działalności. Dodatkowo postaci, jakie kierują własną działalnością, jaka proponuje powierzchnię do ćwiczeń muzycznych, zmuszeni są jakoś przyrządzić swoje sale. Niektórzy instrumentaliści, jak przykładowo perkusiści, zawsze wprost potrzebują pokoju, które jest w pewien sposób przystosowane na pewne potrzeby. Czasem nie trzeba wznosić całego studia od początku, starczy zakup jak i założenie jakiejś liczby towarów do tłumienia pokoju.
Szczególnie modnym wyjściem w powyższych przypadkach może być pianka akustyczna. Szereg postaci jednakże często zapomina o tym, iż ona sama zwykle nie starczy. Żeby osiągnąć dobre rezultaty również z dźwiękami o małych częstotliwościach, dobrze ulokować fundusze w tzw. pułapki basowe. Odpowiednim wyjściem bywają współczesne panele akustyczne o licznych właściwościach. Te artykuły nie tylko i wyłącznie realizują swe funkcja, ale również są składnikiem, jaki oddziałuje na stylistykę pokoju.
Istotnym szczegółem jest jeszcze stosowny wzorzec. Nie powinniśmy przecież również zdziałać za dużo z „poprawą” akustyki pomieszczenia. Tu przeważnie potrzebna może się okazać pomocna dłoń fachowca.

pułapki basowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *