Kategorie:

Nie potrzebujesz ekspertów do złożenia paneli

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Jednym z zazwyczaj wykorzystywanych rozwiązań, jeżeli chodzi o pokrycia podłogowe, stają się kasetony. Chlubią się one sporą sławą z powodu na nowoczesne wygląd i niewyszukany montaż. układanie paneli kraków to nic trudnego. Jeśli posiadamy troszkę sprytu i wolnych chwil możemy zabrać się za to sami. Przedtem natomiast konieczne jest jakieś wyłonić z okazałej palety otwartego asortymentu. Kasetony mogą być z drewna, bądź kopiujące drewno, imitujące kamień, lub opatrzone rozlicznego typu wzorami. Kiedy już mamy wszystko co potrzebne zdołamy zabrać się za układanie paneli kraków.
Narzędzia, jakie konieczne nam okażą się do układania paneli, to: łata-do sprawdzenia czy podłoga bywa równa, wyrzynarka bądź piła tarczowa, kliny dystansowe, młot zwykły i z gumy, kątownik stolarski. Po przywiezieniu ze sklepu paneli powinno się odczekać pewien moment, żeby temperatura ich stała się taka niczym domowa.


układanie paneli kraków


Później należy zatroszczyć się o grunt. Podłoga musi być bez wody i prosta. O ile jest koślawa użyć da się samopoziomującej masy wyrównującej. Po takim działaniu, powinniśmy natomiast pamiętać, że masa ta powinna porządnie wyschnąć, nim dołączymy do kolejnych prac. Kolejnym krokiem prac jest zorganizowanie separacji akustycznej z filcu, pianki czy korka. Jeżeli podłoga istnieje podgrzewana niezbędna także będzie powłoka izolacji z folii paraizolacyjnej, jaka bronić ma podłoże przed zbytnią wilgocią. W tym momencie już można zabrać się do układania paneli kraków. Panele zestawia się bez kleju, najrozsądniej układać je na tzw. mijankę, tak aby wiązania krótkich boków nie wypadały w tej samej linii. Końcowym elementem podłogi, i również finalnym etapem prac jest montaż listewek przypodłogowych i progowych. Zwykle zestawia się je do paneli w taki sposób, by miały ten sam kolor co posadzka. Powinno się nie zapominać, aby do listew mocowanych w szczelinach między pokojami, stosować gumowego młotka. O ile zadbamy o całość, co zostało przedstawione w artykule mamy możliwość cieszyć się nową, samodzielnie złożoną podłogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *