Nieco ciekawostek dotyczących sposobów na kuny na poddaszu.

Jednym z wielu, lecz niepożądanych współlokatorów, który zjawia się w domach jednorodzinnych jest słodkie zwierzę futerkowe- kuna. Na jej towarzystwo narażeni są zwłaszcza mieszkańcy nieruchomości ulokowanych wzdłuż lasów czy też pól. To stosunkowo niewielkich formatów zwierzątko decyduje się wybrać nadzwyczaj często na miejsce swojego azylu wolne od wilgotności poddasza, na których urządza siedliska i uważa za swoje terytorium. Niedogodność nadprogramowego domownika objawia się przykładowo przez szumy, które powoduje, natomiast podstawowy problem polega na tym, że bardzo często nadgryza przewody, rozmaite instalacje oraz jest zdolny uszkodzić elewację budynku. Ogromnym kłopotem są wydzielające ogromnie nieznośny odór odchody kuny, który jest niesłychanie trudny do usunięcia.

Najlepsze patenty ochrony przed kunami

Kuna na poddaszu

Kuna na poddaszu nie musi natomiast świadczyć o konieczności dozgonnego wytrzymywania jej egzystencyji. Ze względu na to, że jest zwierzątkiem będącym pod ochroną należy wybrać sposoby jej wyeliminowania, które nie uczynią jej szkody. Jako najistotniejszy sposób na kunę dopuszcza się głównie wysprzątanie strychu bądź poddasza ze wszystkiego co stanowi dla niej jedzenie – na przykład myszy, szczurów bądź ptaków oraz owoców. Dopiero po odcięciu jej od pożywienia powinno się zastosować inne sposoby, choćby zakup klatki, do której powinno się ją przyciągnąć poprzez podkładanie jej jedzenia. Schwytaną kunę należy wywieźć do najbliższego lasu. Można też skorzystać ze sposobów, które stosuje się na ptactwo- tj. uszczelnienie okien i również kratek wentylacyjnych, czy zamontowanie na rynny „kolczatek”, które uniemożliwią jej dojście do posiadłości. Można także wykorzystać elektroniczne przyrządy, które wydzielają ultradźwięki, które wystraszą kuny. Do niskokosztowych metod można dodatkowo doliczyć rozrzucenie na poddaszu psich odchodów.

Bez względu na sposób, który przyjmiemy, powinno się zdecydowanie nie zapominać o tym, że kun nie można pozbawiać życia. Jej obecność może być nadzwyczaj męcząca , aczkolwiek możliwych jest dużo metod na jej wystraszenie, zaczynając od wskazanych wcześniej.