Kategorie:

Co należałoby znać w kwestii maszyn cukierniczych?

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Jak wielu z nas myślało kiedyś o rzuceniu pracy? Ja z całkowitym przekonaniem nieraz! Tyramy od rana do zmierzchu za marne grosze, w swoim domu jesteśmy jedynie gośćmi – i w dodatku zazwyczaj śpiącymi gośćmi, a nawet jeżeli już udaje nam się uzyskać jakiś awans, uzyskać lekko lepsze wynagrodzenie w krótkim czasie okazuje się, że trzeba przepłacić to stresem, niepokojem, stałymi atakami. I na co to wszystko?

maszyny cukiernicze

Rzecz jasna nikt z nas nie zrezygnuje z pracy tak po prostu, za coś trzeba żyć… A gdyby tak zamienić pracę na inną? Zmienić stosunek do życia? Gdyby nie przejmować się wszystkim co dzieje się na naszej drodze? Być może to byłoby dobre wyjście? Ja myślę, iż jedno z lepszych!

Maszyny cukiernicze

Na nieszczęście i tutaj los nas nie pieści, posiadałem marzenie o założeniu własnej cukierni. Wiem, być może to naiwne i bezsensowne urojenie z czasów dzieciństwa, pomimo tego nie zamierzam ukrywać, że nie pogardzę dobrym ciastem. Podczas gdy jednak rozpocząłem czytać a także wszedłem nieco głębiej w moją „profesję marzeń” okazało się, iż kiedy nabędę już maszyny cukiernicze i wydzierżawię pomieszczenia to minie jeszcze wiele czasu nim rozpocznę zarabiać.

maszyny cukiernicze
Na początek adaptacja lokalu do wymagań wszelkich inspekcji, od budowlanych aż po te najstraszniejsze – z sanepidu. Naturalnie nie ma co ukrywać, nie obejdzie się bez nerwów, nieprzespanych nocy i obaw o to, czy biznes w ogóle ruszy – a jeśli już nawet ruszy, to czy będzie zarabiał na obowiązkowe ubezpieczenie?

Na nieszczęście, życie w mgnieniu oka zburzyło jedno z moich niespełnionych marzeń. Może i jest słodka praca, w jakiej nie musimy przejmować się własnym państwem, inspekcjami, urzędami a także wszelkim tym, co nie brzmi najlepiej. Na nieszczęście ja nie trafiłem jeszcze dotychczas na taką profesję, a z całą pewnością ciastkarnia – jakkolwiek słodko by się nam nie kojarzyła nie jest jednym z tego typu rozwiązań. W zasadzie można rzec, że wszelkie lokale gastronomiczne jak również koncepcja „bezstresowego posiadania firmy” raczej nie idą w parze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *