Kategorie:

Nieco wiadomości na temat kontroli dostępu.

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Dawno temu chodząc do pracy nie czuliśmy się aż tak pewni, jak obecnie. Nie było monitoringu, kart dostępu, wszelkich weryfikacji drogą elektroniczną. Obecnie technika prze do przodu co wykorzystują wszyscy w każdej dziedzinie. zarówno pracodawca w miejscu pracy pragnie by jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Pewną z tego rodzaju nowości jest kontrola dostępu prowadzona poprzez bramki obrotowe. Jak to działa? Zazwyczaj podczas zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może posiadać jeden z dwóch rodzajów bezpieczeństwa – chip elektroniczny albo kod kreskowy, który reaguje podczas skanowania i wówczas bramki zostają otwierane. Pomału kody kreskowe przestają być tak popularne, jak chipy. Z jakiej przyczyny? Ponieważ, gdy często jest prowadzona kontrola dostępu poprzez ów bramki obrotowe to kod kreskowy pozostaje zwyczajnie starty.


Kontrola dostępuŻeby przedłużyć używalność takich kart można umieścić je w silikonowych bądź plastikowych pokrowców. Jest to dość słuszna metoda jednak nie jest niezawodna – kod kreskowy tak czy tak w jakimś czasie zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem możliwości wstępu do miejsca zatrudnienia. Również człowiek, który jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu takiego kodu właściwie nie pozostanie przepuszczony przez bramki obrotowe. A to dlatego, iż kontrola dostępu jest całkowicie zautomatyzowana oraz jedynie sporadycznie zdołamy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

Kontrola dostępu

Patrząc na liczbę dokonywanych wykroczeń w miejscu pracy przez ludzi niezatrudnionych w danym zakładzie, ów rozwiązanie powoduje, że personel czuje się bezpieczniej. Oczywiście stale zachodzi możliwość, że i pomimo tych nowomodnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. Więc mimo wszystko trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa natychmiastowo adresować do zarządcy. Porządny chlebodawca nie pozostawi sprawy biernej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *