Kategorie:

Gdzie będzie mógł przydać się identyfikator RFID?

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Identyfikatory RFID

wprowadzają mechanikę radiową do przesyłania sygnałów. Nie pojawia się tutaj konieczność kontaktu pomiędzy identyfikatorem a daną powierzchnią, jak w przypadku identyfikatorów magnetycznych. Identyfikatory przeznaczone są do identyfikowania eksploatorów systemu.

Dostęp do obecnych tamże informacji okazuje się prosty oraz wygodny. Weryfikować da się w określonym miejscu a także w stosownym dla nas terminie. Plakietki mają swą pamięć, która waha się między 64 i 128 bitów – to wystarczająca liczba ażeby wypełnić standardowe oczekiwania. Zdołają pojawić się w formie identyfikatorów z plastiku, przypinek do kluczy, bransolet na ręce, tagów, etykiet papierowych, itd.

Wewnątrz plakietki obecna jest antena a także chip oraz kod, jaki został wyznaczony określonej personie. Alarm do czytnika jest przesyłany w momencie, jak identyfikator znajdzie się w jego otoczeniu. Układ zczytywania pozwala na identyfikację sporej liczby etykietek w tym samym czasie. Wprowadzone mogą zostać przeróżne częstotliwości, poprzez co ustanawiamy dystans rozpoznawania karty.

identyfikatory RFID

Odstęp może wynieść od kilku centymetrów, nawet do kilku metrów. Najlepszym zainteresowaniem mogą poszczycić się w magazynach, na produkcji, handlu detalicznym, biurach, działalnościach lekarskich. Mają rozległe zastosowanie m.in. jak: etykietki odzieży, nalepki na dokumenty, książki w bibliotece, na opakowaniach, a nawet jako karty miejskie. Czytniki mają też jednakowo kluczową rolę. Po dostaniu sygnału, należycie dekoduje i wysyła wiadomości do głównego urządzenia. Potrafią być jednostkami pojedynczymi oraz działać bez obowiązku specjalnej obsługi, dajmy na to w bramkach, wejściach.

Potrafią też być urządzeniami ruchomymi, dajmy na to dostępne przy wózku widłowym, koszach, czy przeróżnych obiektach. Po otrzymaniu informacji z czytnika znajdującego się w pobliżu, skaner wywołuje alarm, albo rozprowadza zawiadomienie właściwym osobom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *