Kategorie:

Nieco nowinek odnośnie jagody kamczackiej sadzonki.

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Lonicera caerulea, to znaczy jagoda kamczacka to wyjątkowo trwały na ujemne temperatury (aż do -45 °C) a dodatkowo susze. Krzew, hodowany z uwagi na na swe plony. Sprowadzony został z północno-wschodniej Azji (Chiny, Syberia). W Polsce znana zarówno jako wiciokrzew kamczacki. Hodowla tego typu długowiecznej rośliny, która może rodzić także do 35 lat, jest dość nieskomplikowana. Miłują położenie nasłonecznione, glebę o lekko kwasowym pH. Należy użyźniać ją raz na dwa lata, a pędy skracać co pięć.

Jagoda kamczacka sadzonki

Flance krzaka sięgają wysokości do 2 metrów. Kremowo-żółte kwiaty rozkwitają od kwietnia. Owoce jagody kamczackiej posiadają średnicę około 2 – 3 cantymetrów, purpurową barwę oraz pokryte są nalotem. Posiadają słodko-kwaśny smak, są mięsiste z wyjątkową cierpkością. Rodzenie zaczyna się dość wcześnie, dlatego że aż od połowy maja. Plony są niesłychanie pełnowartościowe, bogate w witaminy oraz substancje odżywcze a także posiadają cechy antyseptyczne, antyoksydacyjne oraz pomagają odkazić organizm z toksykantów. Przydają się do wytwarzania soków, marmolad, dżemów, lecz zarówno do przygotowania dań na słodko, placków, ciast bądź dekoracji sorbetów, bowiem wyśmienicie smakują na surowo. Można je osuszać oraz mrozić.

Inne cechy to obniżanie ciśnienia tętniczego a także wspieranie układu krwionośnego. Ożywiają dodatkowo metabolizm. Napar z jagód jest funkcjonalną metodą w bitwie z przeziębieniem i infekcjami krtani; nadają się jeszcze do przygotowania nalewki bądź wina. Równie cenne są liście a dodatkowo kwiaty loniceri caerulei, wywar z nich wolno stosować jako płukankę antyseptycznżą.
Jagoda kamczacka sadzonki to przykładna pozycja na wykazie zakupów wszelkiego sadownika, jakiemu na sercu leży dbałość o zdrowie własne a dodatkowo jego rodziny. Uprawa jagody kamczackiej w Polsce zyskuje na modzie z uwagi na nieduże zapotrzebowania rośliny, jej właściwości uzdrawiające a także wczesne rodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *