Kategorie:

Interesujące wiadomości na temat akcesorii koniecznych do jazdy pojazdem terenowym.

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Off-road to nie tylko styl jazdy samochodem – to też styl życia! Wielu z pasjonatów tego sportu żyje z godziny na godzinę, z niecierpliwością wyczekując końca tygodnia oraz prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenowego auta.
Jeśli jednak nie przynależysz do grupy zapalonych kierowców, pora na drobne wyjaśnienie. Off-road to nic innego, jak ekstremalna jazda samochodem po dostosowanych drogach.

Które wyciągarki wybrać iżby być zadowolnym

wciągarki samochodowe

Tu można się zastanowić nad stanem polskich dróg, gwarantujemy natomiast że nie chodzi o dziurawe szosy czy zaszokowanych drogowców, natomiast bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakiego rodzaju trudności możemy się natknąć na trasie rajdu? Niestabilne nawierzchnie, zdradliwe piaski, niepozorne sadzawki, które okazują się wielkie, bagnistymi dziurami, to tylko garsteczka rozrywek. Aby nie dać się rozczarować, wszystkie samochody powinno się prawidłowo do rajdu przygotowywać. Odpowiednie przyrządy, takie jak: wyciągarki samochodowe, trapy na piach i bagno, pojemnik na wodę, lampy a także skrzynie wyprawowe, które pomieszczą wszelki konieczny sprzęt, pozwolą na wydostanie się z wszelkiej off-roadowej opresji.
Jakiego typu sprzęt wybrać? Ilu rajdowców, tyle opinii! Na początek doskonałym pomysłem okażą się tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeżeli łykniesz bakcyla, taka wersja pewno prędko przestanie Ci starczać i wybierzesz wyciągarki hydrauliczne czy mechaniczne. Sztywne trapy winny z łatwością pomieścić się w środku auta. Nie warto szczędzić na odpowiednich lampach – światła halogenowe niejednemu przedtem pomogły uratować się z nocnej pułapki!
Szykując się do rajdu, nie możemy zapomnieć też o koniecznym paliwie napędowym dla kierowców. Po każdej wycieczce, podczas której skoki emocji umożliwiają spalanie sporych ilości kalorii, bezcenny okazuje się kawał mięcha i ogromna kromka chleba z masłem. Jeżeli dołączysz do tego dobre towarzystwo i blask ogniska, możesz być pewien że ten rajd zaliczysz do udanych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *