Kategorie:

Jak hodować borówkę amerykańską?

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Borówka amerykańska to jagoda, która jest chętnie uprawiana od pewnego już czasu w polskich warunkach. Mało tego – jak podkreślają informacje – Rzeczpospolita jest 3. państwem na ziemi oraz 1. w Europie eksportującym owoce tej niezwykle wartościowej pod niezliczonymi aspektami rośliny. Otóż borówka amerykańska cechuje się niesamowitymi walorami smakowymi, lecz również przemawiają za nią atuty rekonwalescencyjne. Jest ona głównie obfitym źródłem witaminy C, zawiera również niemało witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, jest bogata w polifenole a także pektyny, inaczej typ błonnika żywnościowego, jaki rozkłada się w cieczy.

To wciąż nie wszystko, bo w borówkach znajdziemy także: selen, cynk, miedź, potas, fosfor, magnez, sód, żelazo i wapń.
I jeszcze jedno: nie jest kaloryczna. Zatem spożywajmy borówki, tak długo jak posiadamy je w sprzedaży, ponieważ to samo zdrowie.

Jeżeli ktoś ma działkę lub ogródek, będzie mógł zaopatrzyć się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz rozpocząć tejże hodowlę. Sadzonki borowki amerykańskiej osiągalne są właściwie w jakikolwiek punkcie ogrodniczym. Można je siać przez cały sezon, lecz najwygodniej czynić to wiosną i w jesieni. Zresztą w podobny sposób robi się ze wszystkimi sadzonkami. Wygodnie też będzie zamówić borówkowe sadzonki za pośrednictwem internetu. W sieci znajdziemy niemało ofert w tym aspekcie. Starczy zatem w daną wyszukiwarkę internetową wprowadzić hasło: borówka amerykańska sadzonki, a już po sekundzie przed swoimi oczyma przedstawi się masa stron proponujących z reguły 2-3-letnie sadzonki, jakie już w nadchodzącym sezonie winny zaowocować.

sadzonki borowki amerykanskiej


Planując hodowlę borówki, należy wypełnić nieco reguł, aby nasze zabiegi nie poszły na marne. Roślina powinna zostać posadzona na nastawieniu nasłonecznionym i wolnym od wiatrów. Należy także przygotować dla niej stosownie zakwaszone, przepuszczalne i również zasobne w składniki żywnościowe podłoże.

Jesienny czas za pasem, toteż korzystajmy z ofert takich jak: borówka amerykańska sadzonki bądź sadzonki borowki amerykanskiej oraz zakładajmy przydomowe hodowle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *