Kategorie:

Długa droga, duża szybkość plus tysiące plam po insektach na karoserii pojazdu – nigdy więcej!

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Zapewne każdy lubi troszczyć się o swój samochód do tego stopnia, żeby wyglądał wspaniale a także estetycznie. W szczególności, jeżeli jest to samochód firmowy oraz niezmiernie zależy nam na poprawnym odbiorze przedsiębiorstwa. Nie ma nic gorszego, aniżeli uświniony pojazd ze znakiem marki organizacji postawiony pod bydunkiem narady lub spotkania. Tedy też, istotne jest, aby przed podróżą skorzystać z usług porządnej myjni samochodowej, co powinno zrobić robotę. Zdarza się jednak, iż wyprawa do miejsca docelowego zajmuje parę godzin, a do pokonania są setki mil. Przy ładnej aurze pogodowej wóz nie powinien się pobrudzić, jednak Zapewne każdy, kto przejeżdżał tego rodzaju trasy ma pojęcie, jaką zmorą mogą być insekty.

Co robić kiedy po niekrótkiej jeżdzie cały pojazd usiany jest kropkami po robaczkach?

1. Możemy starać się wypatrzyć myjnię samochodową po przyjeżdzie, o ile jest na to czas. Niestety, nierzadko punkty usługowe posiadające w swojej propozycji usuwanie owadów z karoserii mają zajęty grafik i niełatwo jest się dostać bezzwłocznie.

2. Internet oferuje mnóstwo krótkich filmów na temat usuwania śladów po robaczkach z pojazdu a także szyb. Wątpię jednakże, aby tuż przed ważnym spotkaniem kierowca miał czas na analizowanie, wyszukiwanie a także kombinowanie wyjścia.

3. Najlepszym sposobem będzie wcześniejszy sprawunek specjalnego specyfiku ułatwiającego usuwanie owadów z karoserii. Na rynku możemy znaleźć sporo środków, jakie są efektywne a także łatwe w stosowaniu. Dodatkowo, czas w jakim pozwalają pozbyć się brzydkich plam jest krótki, co nie powinno zmącić planu dnia.
Wybierając się w dłuższą trasę, do listy spraw, o których dobrze jest nie zapominać, trzeba obowiązkowo dorzucić jedną z wymienionych przeze mnie opcji, przede wszystkim, jeżeli kwestią znacznej wagi jest zadbany wizerunek samochodu.

usuwanie owadów z karoserii


Niestety zdarza się, iż kropki po owadach są szczególnie brzydkie, a także niesłychanie trudno jest je usunąć przy pomocy ogólnodostępnych środków. W takim przypadku zostaje nam jedno – udać się do myjni, jaka dysponuje chemikaliami o zwiększonej sile działania, często toksycznymi, i to im zlecić skrupulatne wyczyszczenie auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *