Kategorie:

Sztuka tworzenia billboardu

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Żyjemy w czasach, gdy zastanawiamy się, czy otaczający nas świat reklam nie jest zbyt przytłaczający. Oglądając telewizję, wertując gazetę, surfując w internecie, a nawet mijając witryny sklepowe – wszędzie możemy natknąć się na próbę rozpowszechnienia informacji o danym produkcie, czy usłudze. Jest tego tak wiele, że podświadomie zdajemy się tego nie zauważać. Co więc zrobić, by reklama dotarła do potencjalnego klienta?

Billboardy – co i jak

Billboardy są formatem dość unikatowym. Stały się częścią nie tylko budynków w miastach, ale także stałym elementem na terenach niezabudowanych. Mogą przybierać różne formy, nie mają jednakowego wymiaru, a treść, jaką można w nich zawrzeć, ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Zanim jednak zdecydujemy się na taki rodzaj reklamy, powinniśmy się zastanowić, jak wykorzystać daną nam przestrzeń. Nie wystarczy tylko suche przedstawienie faktów. Liczy się kreatywność. Chwytliwe hasła odgrywają dużą rolę przy wyborze usługi czy produktu. Jeśli klient je zapamięta, właśnie tym może się zasugerować, dokonując zakupu. Znaczenie ma tutaj podświadomość, na którą dobra reklama ma ogromny wpływ.
billboardy
Billboardy w dużych miastach stały się już niemal nieodłącznym elementem estetyki miejskiej. Przestrzeni, jaką można wykorzystać, jest coraz mniej, ale to nie powinno nas odstraszać od wybrania akurat takiej formy reklamy. Ryzyko wiąże się z każdym przedsięwzięciem, ale w tym wypadku jest opłacalne. Wystarczy wyszukać frazę „Billboardy Wrocław”, by zobaczyć poziom dotychczasowych prac na tym obszarze i ocenić skuteczność swoich pomysłów. Jeśli nie Wrocław, to może „Billboardy Kraków”? Nie bójmy się konkurencji na terenie dużych miast. Unikatowych prac, zapadających w pamięć, w brew pozorom jest mało i może się okazać, że to właśnie Twój pomysł okaże się tym wyróżniającym, na tle pozostałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *