Kategorie:

Nasz idealny komplet ogrodowy przepisem na udany wypoczynek

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Termorattan czy naturalna plecionka?

Jak mogłyby się prezentować nasze niepowtarzalne meble ogrodowe? Kojarzyć się z lekkością czy być stabilne, ale cięższe w odbiorze? Przed poszukiwaniami odpowiedniego dla nas kompletu ogrodowego, warto sobie te pytania zadać. Materiałów, z których zostały wykonane i stylów jest na rynku pod dostatkiem, od najpopularniejszego chyba tworzywa, czyli technorattanu, poprzez meble plecione z surowców naturalnych jak wiklina, rattan czy bambus, do mebli z innych tworzyw sztucznych. Natura lub jej imitacja więc króluje w naszych ogrodach.

meble do ogrodu - komplet ogrodowy

Nie tylko stół i krzesła – meble ogrodowe

Pleciona lampa, ogrodowa leżanka, czy stolik z elementami mozaiki to także ciekawe akcenty naszego ogrodowego wystroju. Umiejętnie skomponowane meble ogrodowe będą elementem przyciągającym gości na upalne, letnie popołudnia. Piękna, stara sofa, unikatowe krzesło do ogrodu czy wiklinowy bujany fotel znalezione w jakimś secondhandzie będą świetnym dopełnieniem mebli sklepowych. Komplet ogrodowy samodzielnie przez nas dobrany może nam służyć przez długie lata, oczywiście przy odpowiednim, bezpiecznym jego użytkowaniu.

furnilux.pl/ogrod

Balkon lub taras zamiast ogrodu

O ile na parterowym tarasie zmieszczą się często te same duże meble co w ogrodzie, to na tarasie piętrowym lub balkonie dobrze sprawdzą się ich mniejsze wersje, niekoniecznie z popularnego termorattanu. Komplet ogrodowy na balkon może być wykonany np. z połączenia metalu i drewna lub też stworzony z samego drewna. Jest on po prostu zgrabniejszą wersją ciężkich mebli ogrodowych. Popularnym dopełnieniem wystroju naszego balkonu będą różnego rodzaju pionowe rabatki czy donice, oczywiście stylizowane na materiały naturalne.

Relaks gwarantowany

Nieważne, czy w dużym ogrodzie, czy na balkonie. Jeśli czujemy się w tych miejscach dobrze, bo sami je stworzyliśmy, mamy pewność miłego spędzenia tam czasu. Krzesło do ogrodu, na którym najczęściej siadamy, zawsze będzie stało w tym samym miejscu i czekało na zajęcie go z ciekawą książką i szklaneczką ulubionego napoju w naszej małej, zielonej strefie komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *