Kategorie:

Zespół stresu pourazowego – leczenie

Czasami życie wystawia człowieka na naprawdę poważne próby. Każe mu zmierzyć się ze śmiercią bliskiego, własną chorobą zagrażającą zdrowiu czy uczestnictwem w napadzie bądź rabunku. Do okrutnych zdarzeń dochodzi niemalże codziennie. Każdego dnia słyszy się o gwałtach, morderstwach czy porwaniach. Ofiary tych zdarzeń na zawsze tracą swoje normalne życie, bo często nawet po zaistniałym wydarzeniu nie potrafią już prawidłowo funkcjonować. Niczym się nie cieszą, odczuwają bezustanny stres i nie są w stanie wykonywać nawet najprostszych zadań.

Takie objawy ma właśnie zespół stresu pourazowego Warszawa. A w jaki sposób się go leczy?

Długotrwale utrzymujący się stres najlepiej leczyć na terapii. Dobra psychoterapia pozwala odnaleźć sedno problemu. Sprawia, że ofiara raz jeszcze stanie twarzą w twarz z traumatycznym wydarzeniem i dzięki temu może je pozostawić później za sobą. Nabiera do niego dystansu. Uczy się, że nie jest w żadnej mierze odpowiedzialna za swój tragiczny los i tylko przypadek sprawił, że to jej zdarzyła się okrutna krzywda. Zaczyna też zwracać uwagę na inne wartości. Przypomina sobie o swojej rodzinie i bliskich, nagle za nimi tęskniąc i ponownie chcąc spędzać z nimi czas. Zaczyna kojarzyć swoje marzenia z przeszłości i pragnie je spełniać. Na to wszystko potrzeba oczywiście czasu, dlatego dobra psychoterapia powinna potrwać przynajmniej jeden rok, a czasem nawet i kilka lat. Jeśli natomiast zespół stresu pourazowego warszawa jest tak silny, iż ofiara nie jest w stanie skupić się na słowach terapeuty, jedyną pomocą dla niej okazuje się leczenie farmakologiczne. Środki psychotropowe uspokajają psychikę, dzięki czemu sama terapia jest później bardziej efektywna, bo człowiek może się na niej w końcu skoncentrować.
	zespół stresu pourazowego warszawa

Dzięki odpowiednio dopasowanemu leczeniu nawet po największej życiowej tragedii można dalej cieszyć się dobrym samopoczuciem i idealnym stanem psychicznym. Doskonałym tego przykładem są ludzie, którzy wiele w życiu już przeszli, a wciąż potrafią zaskakiwać wszystkich swoim optymizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *