Kategorie:

Bezwykopowa technologia budowy rurociągów czyli mikrotunelowanie

Avatar
Opublikowane przez skrzat

Mikrotunelowanie jest jednoetapową, bezwykopową technologią przecisku rur hydraulicznych. Dzięki w pełni zautomatyzowanej wysoce precyzyjnej pracy metoda te preferowana jest do wykonywania tego rodzaju zleceń.

Na czym polega proces?

Proces mikrotunelowania polega na drążeniu tunelu z jednoczesnym przeciskaniem rury hydraulicznej przy pomocy specjalnej tarczy wiertniczej. Sterowanie procesem przecisku odbywa się przy pomocy specjalnej głowicy przegubowej, której położenie można zmieniać przy pomocy siłowników sterujących zasilanych hydraulicznie.

Gdzie wykorzystuje się tę metodę?

Nie zawsze tworzenie sieci wodno-kanalizacyjnej jest procesem rzeczywiście prostym. Bezwykopowe technologie uratowały sytuację zabudowanych terenów, które przy wykopowych metodach byłyby przez dłuższy czas sparaliżowane.

Mikrotunelowanie umożliwia budowę podziemnych rurociągów bez potrzeby jakiegokolwiek zahamowania ruchu publicznego. Pozwala to również zapobiec stratom związanym z wypadkami, stresem i uszkodzeniami nieruchomości znajdującymi się w pobliżu przeprowadzanych prac.

Z czego składa się system i sprzęt do mikrotunelowania?

Pełny, zautomatyzowany proces bezwykopowej budowy rurociągów wymaga dużej ilości wyspecjalizowanego sprzętu i systemu, na który składają się między innymi następujące elementy:
– sterownia
– kontener sterowniczy
– agregat
– kontener zasilający
– pompa tłocząca
– generator prądotwórczy
– osadniki
– komora startowa-
– pompa ssąca
– głowna stacja wypychająca
– rura medialna
– pompa tłocząca
– przewod ssący
– wiązka lasera
– przewód tłoczny
– jednostka zasilająca
– agregat zasilający głowicę
– bypass
– odbiornik wiązki lasera
– noże kruszące
– komora odbiorcza

Mikrotunelowanie bez względu na wyższy koszt przeprowadzenia robót jest zdecydowania korzystniejszym wyjściem przy budowie wszelki rurociągów wolno-kanalizacyjnych. Roboty w mieście maksymalnie zminimalizowane pod względem uciążliwości codziennej są jak najbardziej mile widziane dla każdego wykonawcy i zleceniodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *