Sterowanie domem

Sztuczna inteligencja zarządzająca różnymi funkcjami domu jest nie lada osiągnięciem obecnego wieku. Przecież jeszcze parę lat temu nikt nie pomyślałby, że budynek będzie sam sterował światłem czy roletami.

Sterowanie domem – oświetlenie

Podstawą działania sterowanie domem jest sterowanie oświetleniem. Sterowaniem domem za pomocą światła znacznie ułatwia życie mieszkańcom tego budynku. Sterowanie domem – oświetleniem polega na zsynchronizowaniu wszystkich instalacji związanych ze światłem zamontowanych w domu oraz ustalenie nad nimi kontroli za pomocą najczęściej jednego urządzenia. Dzięki sterowanie domem, możemy zapalać i wyłączać światło z dowolnego miejsca w jakim obecnie się znajdujemy. Daje to nam możliwość kontroli nad światłem na przykład w momencie, kiedy nie jesteśmy pewni czy na pewno wychodząc z domu zgasiliśmy wszystkie światła. Sterowanie domem może także działać w drugą stronę – podczas wyjazdu wakacyjnego możemy zapłać i wyłączać światła w wybranych momentach, aby sprawić wrażenie, że domownicy nadal są obecni w budynku. Daje to nam względne zabezpieczenie przed włamaniami.

Sterowanie domem

Sterowanie domem – rolety

W dzisiejszych czasach bardzo popularnym elementem każdego domu jest wyposażenie go w rolety antywłamaniowe zewnętrzne. Dzięki sterowanie domem ,możliwe jest zasłonięcie wszystkich okien i drzwi w jednym momencie. Wystarczy jedno kliknięcie. Sterowanie domem – roletami działa na takiej samej zasadzie, jak sterowanie domem – oświetleniem.

Dowiedz się więcej czytając artykuł na https://vincihome.pl/realizacje/16-sterowanie-domem-930m2-w-systemie-fibaro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *