Dlaczego warto wybrać przewierty sterowane?
Kategorie:

Dlaczego warto wybrać przewierty sterowane?

Przewierty sterowane są nowoczesną techniką, która pozwala na osadzenie rur o odpowiedniej średnicy. Dzięki temu, wykonanie całej pracy jest szybsze i o wiele łatwiejsze.

Przewierty sterowane a tradycyjne metody

Podczas budowy sieci przemysłowych, często pojawiają się przeszkody, które mogą opóźnić i utrudnić pracę – wały przeciwpowodziowe, cieki wodne czy tereny chronione. Sporym kłopotem bywa ruchliwa droga, na której zamknięcie nie można sobie pozwolić ze względów logistycznych. Przekopywanie metodą odkrywkową zajęłoby dużo czasu, utrudniając ruch drogowy, ale również spowodowałoby zwiększenie kosztów budowy. 

Dlaczego warto wybrać przewierty sterowane?

Bezwykopowa metoda prac

Ta metoda pozwala zaoszczędzić czas oraz zminimalizować wydatki, ponieważ przewierty sterowane wykonujemy pod ziemią. Dzięki temu, możemy ominąć inne sieci będące już w gruncie. Przeciski można wykonywać nawet po łuku, co daje możliwość pokonania każdej przeszkody, gdy ustawimy w odpowiedni sposób głowicę i wiertło. Stosując prawidłowe rodzaje maszyn, tą technologią można pracować w każdym rodzaju gruntu.

Trzy etapy

Nie jest to jednak najprostsza metoda, zawsze należy takie prace zlecać fachowcom, aby wszystko zostało wykonane zgodnie z planem. Przewierty sterowane trzeba wykonać w odpowiedniej kolejności:

  1. wiercenie wstępne, podczas którego wykonuje się otwór pilotowy według planu,
  2. gdy osiągniemy założony w planach punkt wyjścia głowicy pilotowej rozpoczyna się etap rozwiercania gruntu,
  3. kolejno wciągany jest rurociąg, który został zamontowany do głowicy za pomocą łącznika.

Zobacz więcej na: https://www.telbest.pl/przewierty-sterowane.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *