Namiot dla kota tipi

Jak przekonać kota do legowiska?

Koty nie zawsze chętnie będą spędzały czas w swoich namiot dla kota tipi. Nie przekonane właściwie do legowisk będą omijać je szerokim łukiem, wykorzystując przy tym do spania każde inne możliwe miejsce w domu. Warto to zaobserwować, ponieważ to wiele nam powie na temat tego, gdzie kot będzie chciał spędzać swoje drzemki. 

Gdy znajdziesz już ulubione miejsca, w których kot lubi przesiadywać, łatwiej będzie znaleźć miejsce dla namiot dla kota tipi. Najlepiej umieścić go w salonie bądź sypialni, aby zwierzak nie był od nas odizolowany. Tym samym kot musi mieć odrobinę prywatności, więc nie może być to ruchliwe miejsce. 

namiot dla kota tipi

Pozytywne skojarzenia

W umieszczaniu namiot dla kota tipi warto również zadbać o zapach. Najlepiej, jeśli legowisko przesiąknie domowym zapachem, a nie będzie ustawione prosto ze sklepu. Przed pierwszym użyciem warto je również dokładnie uprać. 

Gdy namiot dla kota tipi będzie już gotowy do użytku, warto przekonać kota do spania w nim poprzez wspólne zabawy w okolicach legowiska czy włożenie zabawek do środka. Dobrym rozwiązaniem jest również kocimiętka w sprayu, która przyciągnie każdego kota. 

Jaki materiał na legowisko?

Materiał, z którego namiot dla kota tipi powinien być wykonany, musi być niezwykle trwały oraz odporny na zadrapania i ostre pazury. W dodatku tkanina powinna utrzymać zwierzę w trakcie jego przebywania w środku. Ważne są również szwy, powinny być wykonane z syntetycznych nici i umieszczone w miejscach niedostępnych dla zwierząt. 

Sprawdź tipi dla kota na https://namiotydlakota.pl/!