Umowa najmu na czas określony
Kategorie:

Umowa najmu na czas określony

Osoby przeprowadzające się do miast często długo szukają odpowiedniego mieszkania. Po wybraniu odpowiedniej lokalizacji i oględzin nowego lokum czas na przystąpienie do spraw prawnych. Nasz wynajmujący przedstawia nam dwie opcje: umowa najmu na czas określony oraz umowa najmu na czas nieokreślony. 

Umowa najmu na czas określony – czym się charakteryzuje? 

Umowa najmu na czas określony posiada jedną, główną cechę – w tej umowie wskazany jest konkretny termin, który zakończy najem mieszkania. Podczas trwania wynajmu może dochodzić do różnych problemów, jak np.: zaniedbanie mieszkania lub niepłacenie czynszu. W takiej sytuacji najemca nie może być natychmiastowo wyrzucony z lokalu, ponieważ broni go umowa najmu na czas określony. Pozwala mu to na bezpieczeństwo i stabilizację. Mimo tego ten rodzaj umowy jest również dobry  dla wynajmującego, ponieważ właściciel mieszkania ma wówczas potwierdzenie, do jakiego czasu będzie otrzymywał należyte dochody. 

Umowa najmu na czas określony

Warunki umowy

 Umowa najmu na czas określony najczęściej sporządzana jest w formie pisemnej. Jej zasady regulują przepisy Kodeksu Cywilnego, co tym samym pozwala osobom fizycznym na ustalenie i zaakceptowanie własnych warunków umowy. Decydując się na to rozwiązanie prawne, należy sporządzić ogólny spis urządzeń oraz przyłączyć do niej zdjęcia całego lokalu. Umowa najmu na czas określony pozwala złożenie w niej określonych sytuacji, w których obie strony będą mieć prawo złożenia wypowiedzenia. Warto pamiętać, że w przypadku, w którym jedna ze stron będzie chciała złożyć wypowiedzenie, musi podać konkretną przyczynę, która została wcześniej ustalona przez ustawodawcę. Zobacz więcej na: https://www.najemwpraktyce.pl/wypowiedzenie-umowy-najmu-czas-okreslony/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *