sklejka drewniana
Kategorie:

Sklejka drewniana

Poszukując mebli do mieszkania, warto jest postawić na dobrej jakości materiały, w których wytrzymałość idzie w parze z niską ceną i łatwością montażu. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, które łączy w sobie wszystkie te zalety jest klasyczna sklejka drewniana. Wiele osób mogłoby być zaskoczonych, jak wiele przedmiotów w ich otoczeniu jest z niej wykonanych, a wiedza na jej temat jest niestety bardzo nikła.

Sposób wykonania

Sklejka drewniana to materiał składający się z kilku lub kilkunastu warstw drewna, które są ze sobą mocno połączone. Można wyróżnić wiele jej rodzajów w zależności od tego, z jakiego drzewa pochodzą wykorzystane w niej elementy oraz czy nadano jej pewne dodatkowe cechy, jak na przykład wodoodporność. Sprawia to, że sklejka drewniana to produkt uniwersalny i łatwo dostosować go do danego wnętrza. 

sklejki drewniane

Podstawowe zastosowania

Jako że jest to produkt bardzo wytrzymały, a jednocześnie prosty w obróbce, znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. I tak sklejka drewniana może trafić na przykład do branży budowniczej lub przydać się do produkcji mebli czy opakowań. Jej specjalne rodzaje są nawet wykorzystywane w lotnictwie, gdzie może stanowić element konstrukcyjny. Wpływa na to właśnie elastyczność, jaką cechuje się sklejka drewniana oraz podatność na modelowanie.

Choć niewiele osób może zdawać sobie sprawę z jej wielofunkcyjności, sklejka drewniana jest jednym z produktów, po które producenci mebli sięgają najczęściej. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami jakie daje na stronie https://www.sklejkaorzechowo.pl/