Zazwyczaj posiadamy w swoim domu niezliczoną ilość różnego rodzaju środków czystości, które mają służyć utrzymaniu odpowiedniej higieny i czystości w pomieszczeniach. Zaliczają się do nich płyny i żele do pralni, środki do mycia naczyń, wybielacze, rozpuszczalniki czy mydła. Niestety nie każdy wie, w jaki sposób odpowiednio je przechowywać, żeby nie stanowiły zagrożenia dla naszego zdrowia.
Zwracaj uwagę na skład
Detergenty, takie jak na przykład płyny i żele do pralni, posiadają często w swoim składzie substancje żrące lub drażniące. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na wybielacze i odplamiacze, czy też środki do udrażniania rur, czyszczenia i dezynfekcji toalet, ponieważ to one zawierają szczególnie wiele szkodliwych składników. Znajdują się w nich m.in. wodorotlenek sodu, który ma właściwości żrące, podchloryn sodu, czy nadtlenek wodoru.
Jak używać substancji chemicznych?
Z tego względu warto podjąć konkretne środki ostrożności w kontakcie z produktami, które ze względu na swoje właściwości żrące, mogą być niebezpieczne przy nieodpowiednim stosowaniu. Co ważne, środki czyszczące, takie jak na przykład płyny i żele do pralni lub do czyszczenia zabrudzonych powierzchni, powinny być przechowywane w chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu. Kolejnym zaleceniem jest zapoznanie się ze szczegółami instrukcji użycia tych środków. Może się wydawać, że wiemy, jak korzystać z takich produktów, jak płyny i żele do pralni, więc nie ma potrzeby tego robić, ale taka instrukcja skrywa o wiele więcej przydatnych informacji, niż mogłoby się nam wydawać. Następną sprawą jest unikanie mieszania ze sobą różnych chemikaliów, ponieważ jest to prosta droga do utworzenia toksycznych oparów szkodliwych dla zdrowia. Nie możemy zapominać o noszeniu rękawic, aby produkt nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą.
Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/produkty/srodki/