Choinka sztuczna pe

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wielu przygotowań. Liczne potrawy na stół, porządki w domu, prezenty, a jak prezenty to i choinka sztuczna pe. Jaką tym razem wybrać? U niektórych choinka czeka na strychu na odkurzenie i postawienie jej w pomieszczeniu. Inni zastanawiają się, czy lepsza będzie choinka sztuczna pe, czy może żywa. Zastanówmy się więc wspólnie.

  Zalety i wady żywych drzewek

  Najczęściej wybieraną żywą choinką jest świerk. Charakteryzuje się przede wszystkim przystępną ceną, pięknym, żywicznym zapachem igieł i stożkowym przekrojem. Jego stosowanie jest już długą tradycją. Do wyboru mamy świerka pospolitego lub kłującego. Minusem tego pierwszego jest to, że gubi wiele igieł. Po paru chwilach od postawienia choinka sztuczna pe, możemy mieć na naszej podłodze pierwsze oznaki “łysienia”. Po kilku tygodniach igieł może ubyć naprawdę sporo. Świerk kłujący może zagościć u nas na nieco dłużej, ale jest droższy i, jak sama nazwa wskazuje, bardzo kłujący.

   

  choinka sztuczna pe
  Choinka sztuczna pe

  Inne wybierane choinki, to jodła kaukaska i sosna pospolita. Jodłę wyróżnia najwyższa cena i dobra wytrzymałość, w porównaniu z resztą żywych drzewek. Może wytrzymać nawet dwa miesiąca, bez tracenia większej ilości igieł. Niestety gałązki jodły zazwyczaj nie pachną. Sosna to natomiast najrzadziej kupowana choinka sztuczna pe. Jest jednak tania i posiada, podobnie jak świerk, intensywnie pachnące igły.

  Choinka sztuczna pe

  Ciekawą alternatywą dla żywych choinek jest choinka sztuczna pe. Wyglądem przypomina drzewka naturalne, ale jest zdecydowanie bardziej trwała i może stać w dowolnym miejscu. Jest to inwestycja na wiele sezonów, która może cieszyć nasze oko świetnie imitując chociażby świerka.

  Co wybrać?

  To zależy, na czym nam zależy. Choinka sztuczna pe zapewni trwałość na lata. Zapach żywej choinki to natomiast coś, za co wielu dałoby się pokroić. Warto jest zakup przemyśleć i wybrać według naszych preferencji.

  Dowiedz się więcej na https://www.swiatchoinek.com/PL/Sklep/Choinki-PE/