3 powody dlaczego warto zastosować drewniane podłogi we własnym domu?

  Drewniane podłogi są wciąż popularne, w wielu miejscach. Dlaczego tak jest? W tym wpisie przedstawię 3 powody przez które podłogi drewniane są najpopularniejszym rozwiązaniem w każdej przestrzeni. Zachęcam do zapoznania się z pełnym wpisem.

  dlaczego warto zastosowac podłogi drewniane we własnym domu

  Powody, przez które warto zastosować podłogi drewniane

  1. Gwarantują odpowiednią termoizolację,
  2. Podłogi drewniane są bardzo wytrzymałe,
  3. Pasują do każdego wnętrza.

  Podłogi drewniane są w naszych czterech ścianach od wielu wieków, a największą ich popularność datuje się na początek poprzedniego stulecia. Od tego czasu nie zmieniło się tak dużo jakby mogło się wydawać. Obecnie można znaleźć po prostu szerszą ofertę na drewniane podłogi, wzbogaconą o ich różne kształty i formy.

  Dodatkowo dla wszystkich fanów rozwiązań z drewna chcę polecić też blaty drewniane, które mogą stanowić interesujący smaczek bez względu na to w jakim pomieszczeniu je zastosujemy. To bardzo wygodne, że stosując drewniane rozwiązania nie trzeba przejmować się czy zakłócą one klimat mieszkania lub domu.

  Wracając do drewnianych podłóg. Skąd ich popularność na przestrzeni czasów? Jakie powody sprawiają, że zależy nam na wykorzystaniu podłóg drewnianych w swoim salonie lub sypialni? W dalszej części wpisu postaram się to dokładnie omówić.

  dlaczego warto zastosowac podłogi drewniane we własnym domu

  Gwarantują odpowiednią termoizolację

  Pierwszy powód dlaczego tak często drewno jest stosowane do produkcji podłóg nawiązuje do właściwości tego surowca.

  Podłogi drewniane tworzą niepowtarzalną przytulną atmosferę, a do tego w naturalny sposób ociepla pomieszczenie. Dodatkowo grubsze deski podłogowe zapewniają wyciszenie miejsca, w którym zostaną wykorzystane. Dla przykładu dąb posiada znaczącą odporność na zmiany temperatury, podłogi dębowe nie kurczą się pod wpływem ciepła, więc będą świetnym wykończeniem wnętrza na wiele lat.

  Podłogi drewniane są bardzo wytrzymałe

  Jeśli chodzi o okres eksploatacji, który zasygnalizowałem w poprzednim wpisie to właśnie omawiane podłogi drewniane są najbardziej wytrzymałe spośród wszystkich dostępnych na rynku. Podłogi drewniane są np. bardzo odporne na złamania pod wpływem obciążeń.

  Oczywiście przeciwnicy drewnianych podłóg powiedzą (napiszą w komentarzach), że taka opcja naraża właściciela na wiele rys na własnej podłodze. Należy nadmienić, że łatwo jest zadbać o takie podłogi, aby nie pojawiały się rysy. Więcej w tym temacie opisałem w artykule – jak dbać o drewniane podłogi – zachęcam, więc wszystkich zainteresowanych do lektury tego wpisu. Trochę z przymrużeniem oka można dodać, że takie ślady codziennego użytkowania dodają charakteru drewnianej podłodze.

  dlaczego warto zastosowac podłogi drewniane we własnym domu

  Pasują do każdego wnętrza

  Wreszcie argument za drewnianymi podłogami dla wszystkich ceniących sobie estetyczne rozwiązania. Nawiązałem już do niego na początku wpisu, jednak zdecydowałem się poświęcić temu argumentowi cały akapit. Takie drewniane podłogi są bardzo dobrym początkiem do aranżacji mieszkania w każdym stylu lub po prostu do uzupełnienia określonego klimatu pomieszczenia. Należy jeszcze nadmienić (gdyż nie zmieściło się to do wyliczanki), iż podłogi drewniane pozwalają na utrzymanie w pomieszczeniu odpowiedniej wilgotności.

  dlaczego warto zastosowac podłogi drewniane we własnym domu

  Podsumowanie

  Podłoga z drewna przede wszystkim nie definiuje wnętrza, więc można stwierdzić, że jest uniwersalnym rozwiązaniem. Omawiane podłogi można położyć w każdym miejscu w swoim domu lub mieszkaniu i na pewno będą świetnym dopełnieniem całego pokoju, kuchni itd.