Co to jest chleb arabski?

  Pita do kebaba to rodzaj pieczywa, który popularnie nazywa się pitą. Do jego przygotowania potrzebne będą zaledwie cztery składniki, a mianowicie mąka, woda, drożdże i sól. Pita na kebab charakteryzuje się specjalnym sposobem wypieku, a dokładniej chodzi o bardzo wysoką temperaturę w jakiej jest pieczony. Doprowadza to do powstania kieszonek w środku, mogą być one wypełniane dowolnym farszem według własnych preferencji i upodobań. Tego typu pieczywo wykorzystywane jest w kuchni śródziemnomorskiej.

  pita do kebaba

  Jakie wypełnienia dla chleba arabskiego?

  Chleb arabski można podawać z różnego rodzaju wypełnieniem. Istnieją przepisy na farsz wegetariański oraz mięsny. Jeśli wybierzemy wypełnienie wegetariańskie to możemy spodziewać się wielu warzyw, na przykład sałata, różnego rodzaju sery czy też sosy. Farsz mięsny to według upodobania może być odpowiednio przyrządzone mięso z kurczaka, wołowe lub wieprzowe. Chleb arabski świetnie łączy się także z hummusem, czyli pastą z ciecierzycy.

  Pita na kebab

  Skąd na naszych stołach pojawił się chleb arabski?

  Jeśli chodzi o pochodzenie, to chleb arabski prawdopodobnie wywodzi się z Syrii. Swoje korzenie chleb arabski ma w podpłomykach Bliskiego Wschodu. Historia mówi, iż jest to najstarszy rodzaj chleba przygotowywany niegdyś przez człowieka. W dawnych czasach do jego wykonania wykorzystywano jedynie mąkę, wodę i swoje dłonie do formowania okrągłych placków. Dzięki temu, że chleb arabski jest ładowny w smaku tak doskonale pasuje do większości dodatków. Więcej zobacz na https://ekmek.pl/