Idąc ulicami miast, przeglądając blogi kulinarne lub oglądając telewizję, coraz częściej widzimy propozycje egzotycznych posiłków. Chleb arabski jest jedną z nich.

  Chleb arabski co to jest?

  Chleb pita kebab to okrągły pszenny placek. Jego podstawowymi składnikami są mąka pszenna, drożdże i woda. Pochodzi z krajów Bliskiego Wschodu. Właśnie z tamtego rejonu przybył do Europy razem z podróżnikami i imigrantami. Szybko podbił serca lokalnych smakoszy, co przejawia się w coraz większej liczbie bliskowschodnich restauracji. Obecne są one w wielu miejscach w Polsce i wszędzie znajdują stałych klientów. Nic w tym dziwnego. Serwowane tam posiłki oraz chleb arabski mają niepowtarzalny smak.

   

  Chleb arabski

   

  Chleb arabski z farszem i sosami

  Chleb arabski ma dość charakterystyczny wygląd. Pęcznieje podczas pieczenia i wytwarza się w nim “kieszonka”. Wykorzystuje się ją podczas nadziewania farszem. Chleb arabski jest również często podawany z pikantnymi sosami. Sprawia to, że każdy smakuje inaczej w zależności od wybranych dodatków. Czyni go to naprawdę uniwersalną przekąską, którą każdy może pokochać.

  Chleb arabski – gdzie znaleźć?

  Chleb arabski można znaleźć przede wszystkim w bliskowschodnich restauracjach. Jest tam stałą pozycją w menu. Jeżeli jednak wolisz spróbować go w domowym zaciszu, również sklepy spożywcze mają w swojej ofercie pita do kebaba. Trzeba jednak dokładnie śledzić ich asortyment – często pojawia się jedynie podczas tygodni tematycznych. Możesz go również przygotować samodzielnie w domu. Sprawdź więcej na https://ekmek.pl/