Choinka to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów świąt Bożego Narodzenia obchodzonych przez chrześcijan. Ciężko wyobrazić sobie mieszkanie, dom, święta bez choinki w polskich domach. Często pojawia się pytanie, czy prawdziwa choinka jest lepsza od sztucznej? W zasadzie nie ma to większego znaczenia, gdyż zarówno na prawdziwej, jak i sztucznej choince pojawią się liczne ozdoby, które budują świąteczną atmosferę.\

  choinki

  Dekoracja choinki

  Tradycja dekoracji choinki inaczej zielonego drzewka sięga aż XVI wieku. Krajem, w którym po raz pierwszy zadomowił się zwyczaj ubierania drzewka, są Niemcy. Na przestrzeni lat zwyczaj ten znacząco się rozrósł i dotarł do wielu krajów z Europy. W Polsce po raz pierwszy pojawił się na przełomie XVIII / XIX wieku. W tamtym czasie zwyczaj ten postrzegany był przez kościół jako rytuał pogański, ale podejście chrześcijan zmieniło się w połowie XIX wieku. Na samym początku ozdobami wykorzystywanymi przez ludzi były jabłka oraz dekoracje wykonane z papieru. Za sprawą rozwoju technologii wprowadzono elektryczne lampki, co z pewnością jest wielkim ułatwieniem dla osoby wykonującej czynność jaką jest dekoracja choinki.

  Zabawa dla rodziny

  W miarę upływu lat zmieniło się nie tylko postrzeganie pojęcia, jakim jest choinka, ale również i tradycje z nią związane. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty czy kolacja, ale i spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Jednym z ciekawszych sposobów na miło spędzony czas w gronie najbliższych jest wspólne dekorowanie choinki, lepienie pierożków z grzybami, czy pieczenie słodkich wypieków w kuchni. Zmiany, jakie nastąpiły przy doborze dekoracji, sprawiają, że każde święta są czymś wyjątkowym.

  Dowiedz się więcej: http://choinki-online.com.pl/