Wiosna, lato, jesień zima. Każdy z wymienionych pór roku ma w sobie coś interesującego. Oprócz obchodów oraz tradycji mamy do czynienia ze świętami obchodzonymi co rok. Niewątpliwie jednym z ważniejszych okresów w życiu każdego chrześcijanina jest miesiąc grudzień. W tym okresie choinka powinna znaleźć się w każdym polskim domu, w którym obchodzone są święta Bożego Narodzenia. Coraz częściej sięgamy po sztuczną choinka na pniu, gdyż jest ona doskonałym zamiennikiem dla sosny, czy świerka. Choinka na pniu to nic innego, jak małe lub duże drzewko wsuwające się bezpośrednio w specjalnie przygotowany stojak zazwyczaj posiadający trzy nóżki stabilizujące.

  choinka na pniu

  Jodła czy świerk?

  Jednym z wielu dylematów oraz problemów towarzyszących w okresie świąt Bożego Narodzenia jest odpowiedni wybór choinka na pniu. Wracając do tradycyjnego, prawdziwego, zielonego drzewka mamy zwolenników jodły oraz świerku, więc pojawia się pytanie. Który rodzaj drzewa najlepiej wybrać?

  Świerk

  Świerk bardzo dobrze prezentuje się w domu ze względu na długie, zielone igły. Jest on chętnie kupowany przez ludzi oraz ozdabiany w okresie świąt zimowych. Ten rodzaj drzewa, jakim jest choinka na pniu, przygotowuje się przez wiele lat. Dzięki temu świerk będzie mógł osiągnąć odpowiednią wysokość i pełnić rolę doskonałej choinki.

  Jodła

  Najlepsze drzewo stworzone do pełnienia roli choinki. Przez wielu hodowców określane jako idealny gatunek, lecz trudny i kosztowny w utrzymaniu. Przy zakupie jodły powinieneś dowiedzieć się, w jakiej temperaturze była ona przechowywana oraz jakie są jej walory.

  Dowiedz się więcej: http://choinki-online.com.pl/produkt/swierk-premium-100-pe-na-pniu-210-cm/