Inspiracje wnętrzarskie

  Choinka sztuczna świerk

  Choinka, piękna tradycja i to właśnie ona jest najpiękniejszą dekoracją na święta Bożego Narodzenia. Choinka jest wręcz obowiązkowa na te święta i chociaż w sumie liczy się w głównej mierze znaczenie świąt Bożego Narodzenia, jak również ciepła i rodzinna atmosfera, to jednak trudno wyobrazić sobie wspólne biesiadowanie podczas ferii świątecznych, a także spędzanie wolnego, zimowego czasu bez tego przepięknie ozdobionego oraz bogato rozświetlonego lampkami choinkowymi drzewka.
  Często przed świętami zastanawiamy się jaką kupić. Pojawia się dylemat -choinka żywa, czy choinka sztuczna świerk.
  Żadna sztuczna choinka nie zastąpi żywego drzewka, jednak tutaj trzeba mieć także na uwadze fakt, że żywy świerk będzie sypał igiełki, po około tygodniu, a sztuczna choinka postoi długo, dając możliwość uciechy świętami Bożego Narodzenia, a także dekorując nasz salon, wprowadzając ciepłą atmosferę ogniska domowego.
  Zakup sztucznej choinki, może się wydawać dla niektórych imitacją świąt, jednak jest wręcz przeciwnie. Daje ona urok mieszkaniu przez długi czas i to przecież pod nią chowamy prezenty. Z kolei żywa choinka, nie dość, że posypie igiełki, to również będzie się lepić żywicą, co nie każdemu sprzyja i odpowiada.
  Choinka sztuczna świerk, wykonana jest z tworzywa sztucznego, dlatego jest tak niezwykle trwała. Poza tym, nie zaśmieci podłogi, a z kolei jej kupno wiąże się z użytkowaniem przez lata, a do tego niesie za sobą jednorazowy koszt, co w gruncie rzeczy z perspektywy czasu jest dużo lepiej opłacalne. Z kolei wybór sztucznych choinek jest tak szeroki na rynku, że warto wybrać tą, która nam się podoba, nawet jeśli jest droższa. Sztuczne świerki mają to do siebie że można dopasowywać ich gałązki pod nasze gusta, dlatego im gęstsza tym wydaje się piękniejsza. Sztuczna choinka jest także bardziej regularna i stabilna niż żywy świerk, dlatego z łatwością można na niej zawiesić i dopasować dekoracje świąteczne.
  Mimo tego, iż jest syntetyczną dekoracją, nada styl i właściwy urok Świętom Bożego Narodzenia.