Choinki sztuczne pe

  Czasy, kiedy sztuczne choinki straszyły swoim wyglądem, odeszły w zapomnienie. Obecnie przy wykorzystaniu nowoczesnych metod możemy stworzyć sztuczną choinkę, która niczym nie będzie różnić się od żywej. A najlepszym tego przykładem są choinki sztuczna pe.

  Podział choinek ze względu na materiał

  Sztuczne choinki mogą się różnić wieloma rzeczami, a jedną z najistotniejszych jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Wyróżniamy trzy rodzaje: choinki foliowe (PCV), choinki żyłkowe oraz choinki polietylenowe (PE). Choinki PCV mogą wystąpić w każdej odmianie kolorystycznej.

  choinki sztuczne pe
  Choinki sztuczne pe

  Ich gałązki powstają z folii z polichlorku winylu, który cięty jest na wąskie paski i okręcany wokół drucików, co daje efekt rzeczywistej gałązki. Choinki żyłkowe są dość rzadko spotykane, charakteryzują się tym, że mają bardzo długie i gęste igły. Choinki sztuczne pe z kolei to choinki wykonane z polietylenu, który idealnie imituje naturalne drzewko. Choinki sztuczne pe są miękkie, elastyczne i miła w dotyku, a przy tym niezwykle trwała.

  Choinki sztuczne pe – jakie mają zalety?

  Przez wielu choinki sztuczne pe nazywane są choinkami klasy premium, co wiąże się z ich wyższą ceną. W tego rodzaju choinkach gałązki odlewane są specjalną metodą z tworzywa sztucznego. Dzięki temu całe drzewko wygląda bardziej naturalnie. Choinki sztuczne pe są najbardziej zbliżone wyglądem do żywej choinki, praktycznie wyglądają tak samo, jak drzewko prosto z lasu. Poza tym są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, a ich gałązki i igły nie odkształcają się mimo upływu lat.

  Dowiedz się więcej na https://www.swiatchoinek.com/PL/Sklep/Choinki-PE/