Co warto wiedzieć przed zakupem pompy ciepła w Lesznie?

  Ponad dwie trzecie kosztów związanych z eksploatacją domostwa pochodzi z konieczności jego ogrzewania. Z tego powodu, coraz więcej osób stara się zmniejszyć kwotę utrzymania budynku, poszukując tańszych sposobów na uzyskanie ciepła. Jednym z nich jest właśnie pompa ciepła Leszno. Co warto o niej wiedzieć?

  Czym jest pompa ciepła?

  Pompa ciepła Leszno stanowi świetną alternatywę dla zwykłych systemów grzewczych. To innowacyjne rozwiązanie nie wykorzystuje grzałek elektrycznych – energię grzewczą uzyskuje się głównie z powietrza, gruntu lub podkładów wody.

  Sposób, w jakim działa pompa ciepła Leszno, można określić za pomocą równania: 100% energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynku uzyskuje się z 80% odnawialnych źródeł energii (np. pobrane z powietrza ciepło) oraz z 20% energii elektrycznej. 

  pompa ciepła Leszno

  Zalety pompy ciepła

  W celu uzyskania energii wykorzystuje się źródła w pełni naturalne. Z tego powodu, pompa ciepła Leszno uważana jest za rozwiązanie ekologiczne i sprzyjające środowisku. To jednak nie wszystkie korzyści, które wynikają z zastosowania takiego rozwiązania.

  Pompa ciepła Leszno posiada także pozytywny wpływ na wykorzystanie infrastruktury budynku, niezwykle ważny szczególnie podczas projektowania przyszłego domu. Decydując się na taką metodę uzyskiwania energii grzewczej, eliminujemy konieczność przeznaczenia pomieszczenia na kotłownię czy skład opałowy, oszczędzając tym samym cenną przestrzeń domu.

  Dodatkowo, pompa ciepła Leszno stanowi rozwiązanie wyjątkowo oszczędne. Całkowite koszty jej eksploatacji są o wiele niższe niż w przypadku korzystania ze zwykłego pieca. Kwota utrzymania wynika wyłącznie z podtrzymania pompy energią elektryczną – sam proces wytwarzania ciepła nie pochłania żadnych kosztów, obniżając tym samym cenę ogrzewania gospodarstwa domowego.

  Dowiedz się więcej na https://hydrotech-instalacje.pl/