Co warto znać w kwestii tego w jaki sposób decydować się na materac do swojego łóżka.

    Każdy człowiek śpi średnio blisko 8 godzin w czasie dnia, co mniej więcej łącznie sprawia, że spędzamy w łóżku mniej więcej jednej trzeciej naszego życia. W trakcie snu ciało i umysł regenerują się pozyskując moc i energię na następny dzień. Nieraz ludzie ubolewają, że budzą się zmęczeni pomimo wystarczającej dawki snu. Nieraz też żalą się na bóle barków, pleców lub karku. Z tej przyczyny wybór materaca jest niezmiernie istotny, dużo istotniejszy aniżeli wybór tylko łóżka.
    A zatem jaki dobry materac do spania wybrać?

    Zwłaszcza dobry materac winien być dobrany do naszego wzrostu oraz wagi ciała. Odpowiednio dostosowany materac nie będzie ani za twardy, ani nazbyt miękki – winien doskonale dopasowywać się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Pamiętajmy, aby zdecydować się na model co najmniej o 20 cm większy aniżeli wzrost osoby, jaka będzie na nim spała. Osoby, które mają na co dzień problem z kręgosłupem, przed zakupem materaca powinny sięgnąć rady lekarza ortopedy bądź fizjoterapeuty, tak aby zakupiony materac zmniejszał dolegliwości bólowe i nie zwiększał wad postawy.
    Kolejnym wyznacznikiem jest wykonanie materaca innymi słowy to co jest wewnątrz. Którykolwiek typ materaca posiada inne właściwości. Możemy selekcjonować spośród materacy sporządzonych na podstawie sprężyn kieszeniowych, materacy zrobionych z pianki lateksowej, pianki poliuretanowej bądź zawierających połączenie tych wypełniaczy. Ponadto, w materacach natknąć się można wypełnienie z włókien kokosowych czy też gryki – te powodują zniwelowanie powstawania pleśni oraz grzybów. Szczególną uwagę do doboru wypełnienia powinni przyłożyć alergicy – nie każdy bowiem wkład posiada właściwości antyalergiczne.

    Przy wyborze materaca pamiętajmy przede wszystkim, że odpowiednio dopasowany, wygodny model nie jedynie zapewni nam regenerację sił, ale też zatroszczy się o nasz kręgosłup przez długie lata. Od niego zależne jest nasze zdrowie oraz znakomite samopoczucie.