Domowe sposoby na radzenie sobie z przykrymi aromatami

    W zapewne każdym domu na co dzień przytrafiają się różnego rodzaju aromaty. Mają one rozmaite źródła – mogą to być wonne potrawy, kwiaty, specyfiki, ale także śmieci, stare obuwie, cygara czy stare pożywienie. Mogą oddziaływać na nasze samopoczucie czy też na pierwsze doznanie u odwiedzających nas osób. Usuwanie brzydkich zapachów bywa więc niezbędnością. Jakim sposobem to sprawić? Rozwiązań na rozwiązanie owego kłopotu istnieje sporo. Całość zależy od tego skąd pochodzi aromat, jakiego chcemy się pozbyć.

    Usuwanie brzydkich zapachów

    Rozpocznijmy tedy od kuchni. W tym miejscu nagminnie doskwiera nam brzydki zapach z lodówki. Należałoby z tej przyczyny wszelkie artykuły przechowywać w specjalnie do powyższego przeznaczonych pojemnikach oraz nadzorować ich stan i świeżość. Ponadto w chłodziarce możemy ulokować ziemniaka lub proszek do wypiekania. Obie rzeczy świetnie zredukują nieprzyjemny aromat. Nie uwalnia nas to jednakże z obowiązku porządkowania półek i ścian lodówki – najlepiej wykonywać to mniej więcej co trzy–cztery tygodnie. Ulży nam w tym ocet z wodą oraz kwaskiem cytrynowym. Z kolei na spód kosza na resztki rekomenduje się kłaść sączek węglowy.

    Do lodówek, podobnie jak do szafek z ubraniami czy komód z obuwiem, można założyć zaparzone przedtem torebki herbaty. Absorbują one zapach specyficzny dla wnętrza właśnie tych mebli. Do neutralizowania woni z obuwia doskonale nada się tymianek, i dodatkowo wysmarowanie ich cieczą do przepłukiwania jamy ustnej o silnie miętowym zapachu. Usuwanie brzydkich zapachów po smogu papierosowym nie przynależy do prostych, jednakże nie jest nierealne. Tu bezbłędnie wypróbuje się soda oczyszczona, którą trzeba posypać sprzęty. Po kilku godzinach ogół oczywiście odkurzamy. Na koniec możemy wykorzystać nieco oleju eukaliptusowego.

    Kiedy naturalne, domowe specyfiki nie zdają egzaminu, usuwanie brzydkich zapachów możemy przeprowadzić przy użyciu profesjonalnych neutralizatorów. Ich koszt to niespełna 50 zł. Wskazane jest przetestować ową strategię, gdy nic innego nie działa.