Drewniane łóżka piętrowe

  Kiedy mamy do czynienia z małym metrażem pokoju, wybór odpowiedniego łóżka zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłej osoby, często przyprawia o zawrót głowy. Ciekawym i dość funkcjonalnym sposobem na zaaranżowanie małej przestrzeni, będą drewniane łóżka piętrowe. Pozwalają one na znaczną oszczędność miejsca i jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni.

  Drewniane łóżka piętrowe

  Jakie zalety mają drewniane łóżka piętrowe?

  Na drewniane łóżka piętrowe decydują się najczęściej osoby z małym metrażem. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie potrzebnej przestrzeni z uwagi na fakt, że w zależności od wybranego modelu, drewniane łóżka piętrowe mogą posiadać biurko czy szafę. Dodatkowo dla dziecka tego typu łóżko stanowi niezwykłą atrakcję, gdyż niektóre modele posiadają zjeżdżalnię, kształt samochodu czy zamku. 

  Drewniane łóżka piętrowe – jakie są rodzaje?

  Oprócz klasycznych modeli dwuosobowych, aktualnie na rynku dostępne są również modele jednoosobowe. Materac może znajdować się na górnym poziomie, a na dole w zależności – może być wolna przestrzeń lub zintegrowane meble systemowe. Tego rodzaju drewniane łóżka piętrowe dają mnóstwo przestrzeni do przechowywania. 

  O czym należy pamiętać przy wyborze łóżka?

  Aby drewniane łóżka piętrowe były w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, należy przeanalizować pewne kwestie. Pierwszą z nich stanowią wymiary. Powinno mieć odpowiednią szerokość i długość. Kolejną kwestią jest konstrukcja ramy, która sprawia, że dane łóżko jest stabilne, solidne i bezpieczne. Na samym końcu warto jest się przyjrzeć odległością pomiędzy poziomami, ponieważ nikt nie chciałby podczas wstawania uderzyć głową. 

  Więcej informacji znajdziesz na https://padrew.pl/