Fakty na temat tego jak wybierać materac do naszego łóżka.

    Każdy człowiek śpi zwykle w przybliżeniu 8 godzin w ciągu dnia, co w przybliżeniu ogółem powoduje, że spędzamy w łóżku około 1/3 naszego życia. W trakcie snu organizm oraz umysł odpoczywają pozyskując siły i energię na kolejny dzień. Często ludzie narzekają, że budzą się niewyspani pomimo wystarczającej dawki snu. Nieraz także skarżą się na bóle barków, pleców czy też karku. Z tej przyczyny wybór materaca jest nadzwyczajnie istotny, zdecydowanie istotniejszy niż dobór samego łóżka.
    A zatem jaki dobry materac do spania wybrać?

    Po pierwsze odpowiedni materac powinien być dopasowany do naszego wzrostu oraz wagi ciała. Odpowiednio dostosowany materac nie będzie ani nazbyt twardy, ani nazbyt miękki – winien idealnie dostosowywać się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Pamiętajmy, żeby zdecydować się na model co najmniej o 20 cm dłuższy niż wzrost osoby, jaka będzie na nim spała. Osoby, które mają codziennie kłopot z kręgosłupem, przed zakupem materaca powinny zasięgnąć rady lekarza ortopedy bądź fizjoterapeuty, tak żeby kupiony materac zredukował dolegliwości bólowe i nie pogłębiał wad postawy.
    Kolejnym wyznacznikiem jest wypełnienie materaca czyli to co znajduje się wewnątrz. Każdy rodzaj materaca posiada inne właściwości. Możemy wybierać z materacy wykonanych na podstawie sprężyn kieszeniowych, materacy sporządzonych z pianki lateksowej, pianki poliuretanowej czy też posiadających zestawienie tych wypełnień. Ponadto, w materacach natknąć się możemy wypełniacze z włókien kokosowych czy gryki – te odpowiadają za zniwelowanie powstawania pleśni oraz grzybów. Nadzwyczajną uwagę do doboru wypełnienia winni przyłożyć alergicy – nie każdy albowiem wkład posiada własności antyalergiczne.

    Przy doborze materaca pamiętajmy szczególnie, że odpowiednio dobrany, komfortowy model nie jedynie zagwarantuje nam regenerowanie sił, ale również zatroszczy się o nasz kręgosłup na długie lata. Od niego zależne jest nasze zdrowie oraz znakomite samopoczucie.