Farby strukturalne na ścianę

  Farby strukturalne na ścianę są niezawodnym sposobem na ozdobny efekt na ścianie. Dzięki nim, w łatwy sposób można uzyskać powierzchnię o ciekawym wyglądzie.

  Czym są farby strukturalne na ścianę?

  Farby strukturalne na ścianę, od innych farb różnią się tym, że ich zadaniem jest stworzenie dekoracyjnego efektu o wyraźnej trójwymiarowości. Farby strukturalne na ścianę przeważnie składają się z wodorozcieńczalnej farby akrylowej. Istnieją także takie stworzone na podstawie farb winylowych i polioctanowinylowo-lateksowych. O wypukłej, trójwymiarowej strukturze decyduje dodatek mineralnych lub szklanych drobin, takich jak: kwarc czy drobne wióry drewna.

  farby strukturalne na ścianę

  Jakie efekty można uzyskać, stosując farby strukturalne na ścianę?

  Farby strukturalne na ścianę zapewniają trójwymiarową, wypukłą i porowatą powierzchnię. Do najbardziej popularnych należą farby strukturalne na ścianę:

  • farby strukturalne na ścianę z efektem piasku pustyni (o delikatnej fakturze),
  • farby strukturalne na ścianę pergamin (z zagnieceniami),
  • farby strukturalne na ścianę baranek (z chropowatą powierzchnią z dużymi ziarnami),
  • farby strukturalne na ścianę raufaza (z drewnianymi drobinkami),
  • farby strukturalne na ścianę o efekcie rosy (z perełkami decco pearl).

  Farby strukturalne na ścianę zyskały w ostatnich latach sporą popularność. Dzięki nim w łatwy sposób można osiągnąć naprawdę zadziwiający efekt. Na dodatek można je nakładać na nierówne powierzchnie. Są one również odporne na uszkodzenia i wilgoć.

  Dowiedz się więcej na https://fguardi.com.pl/farby_dekoracyjne,cat-1!