Jak fabrykować energie?

  Najbradziej znanym typem urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł siły są panele fotowoltaiczne. Na renomę tego typu urządzeń kreuje się kilka elementów.

  1.
  instalacje fotowoltaiczne wolno zamontować na dachach oraz ścianach już istniejących budynków bądź bezpośrednio na posesji.

  2. Jeśliby instalacja będzie pracowała tylko na własne potrzeby nie są wymagane żadne pozwolenia.
  3. Instalacja składa się z małej liczby składników.
  4. Brak ruchomych podzespołów mechanicznych czyni instalację tego rodzaju mało awaryjną, „cichą” oraz pewną dla współlokatorów.
  5. Przy aktualnych oraz stale narastających cenach energii elektrycznej zwrot kosztów przebiega po 7 – 10 latach.
  6. Gdyż energia elektryczna jest wykorzystywana w miejscu produkowania, deficyt jest kosztów przesyłu oraz strat z urzędu transportowania.

  Przyjmuje się, panele fotowoltaiczne powiązane w elementy fotowoltaiczne produkujące moc do 500 Watów mogą zasilać wyświetlenie reklamy, znaku drogowego, niewielką pompkę oczka wodnego, silnik wrót bramy, małe odbiorniki radiowe, ładowarkę laptopa bądź komórki. Nieraz ma zastosowanie do tego rodzaju instalacje do zasilania radioodbiorników na jachcie lub w kampingowej przyczepie.
  Instalacje fotowoltaiczne o wytrzymałości od 500 Watów do 1000 Watów starczają do zasilania oświetlenia w domku letniskowym, zdoła zasilać w weekendy RTV, zimą natomiast nadaje się do udźwignięcia gorączki w zbiorniku z ciepłą wodą.
  Panele fotowoltaiczne związane w skład o sile od 3 kW do 5 kW powinny zaspokoić wszystkie potrzeby zasilania w średnim domu jednorodzinnym łącznie z podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej lub wspieraniem centralnego ocieplania. Urządzenia o mocy od 10 kW do 30 kW są zadowalające do zaspokojenia w dynamikę elektryczną od drobnego domostwa rolniczego do małej farmy oraz pozwalają zaopatrzenie w dynamikę elektryczną większa część odbiorników w tych domostwach.