Jak tanio zrobić efekt betonu na ścianie?

  Beton jest materiałem uniwersalnym, bardzo trwałym i solidnym. Pasuje do każdego wnętrzarskiego stylu oraz, w zależności od jego aranżacji, może stanowić zarówno nowoczesną jak i tradycyjną wersję pomieszczenia. W związku z rosnącą popularnością betonu coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jak tanio zrobić efekt betonu na ścianie?

  Jak tanio zrobić efekt betonu na ścianie

  Tynk mineralny

  Jest to jedna z najczęstszych odpowiedzi na pytanie jak tanio zrobić efekt betonu na ścianie?. Tynk mineralny składa się z wapna. Zachowuje się podobnie jak beton i pod długotrwałym wpływem wilgoci pojawiają się na nim znamiona i delikatne kropelki. Świetnie sprawdzi się dla fanów industrialnych wnętrz. Stanowi doskonałą kompozycję z czerwoną cegłą i ciemnymi prostymi meblami. Nada wnętrzu charakteru świadomej surowości dzięki swojej chropowatej strukturze i ogromnemu podobieństwu do betonu. 

   

  Farba betonowa

  Jak tanio zrobić efekt betonu na ścianie? Farba betonowa zachowuje się jak zwyczajna farba, którą wystarczy pomalować ścianę, jest to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie. Ważne jest podkreślenie, że może być ona stosowana na dwa sposoby. Jeśli oczekuje się efektu gładkiej ściany, po nałożeniu farby należy dokładnie wygładzić jej powierzchnię plastikową pacą, a po wyschnięciu nałożyć lakier. Jeśli natomiast farba ma bardziej przypominać tynk, warto pomalować dokładnie pierwszą warstwę, natomiast na drugiej pozostawić ubytki, które nadadzą ścianie chropowatości. 

   

  Betonowe płytki

  Sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na kontakt z dużą wilgotnością. Ich wielkość może być standardowa lub uzależniona od indywidualnych preferencji klienta. 

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://fguardi.com.pl/